İl Postino (Postacı)

Tarihler: 28 Nisan 2012 Cumartesi ~ 28 Nisan 2012 Cumartesi 21-28 Nisan Saat: 18:00 - Saat: 18:0

Yer: Metin Zakoğlu Cafe Theatre

Ücret: D GRB TAM - 15,00 TL Yemekli - 60,00 TL / C GRB TAM - 25,00 TL Öğrenci - 20,00 TL Yemekli - 60,00 TL / B GRB TAM - 30,00 TL Öğrenci - 25,00 TL Yemekli - 60,00 TL / A GRB TAM - 40,00 TL Öğrenci - 30,00 TL Yemekli - 60,00 TL

Nereden Alınır: Mybilet, www.mybilet.com, Mybilet Çağrı Merkezi, Metin Zakoğlu Cafe Theatre Gişe.

Adres: Bağdat Cad. Çatalçeşme Mahallesi, 476/B Suadiye Kadıköy İstanbul Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 467 33 32

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 28, 2012 ~ Nis 28, 2012

Postacı adlı oyunda Metin Zakoğlu sizi Şilili şair Pablo Neruda ile onun sürgüne gönderildiği İtalya`daki Kara Ada`da postalarını taşıyan Postacı Mario ile tanıştırıyor. Sıradan bir postacı ile dünyanın tanıdığı ozan Neruda kısa sürede dost olurlar. Hatta öyle ki bu dostluk Postacı Mario’nun adanın en güzel kızı Beatriçe Russo’yu kendisine aşık etmesini sağlar.

Yer yer tebessüme yol açan ama sonunda da dokunduran, hüzünlendiren bir oyun Postacı. Metaforlar, imgeler, göndermelerle süslü bir yapıt, aslında sevda ve aşk üzerine romantik bir komedi.

Il Postino adlı filmi çok ses getirmiş ve film en iyi film, postacı rolünü oynayan aktöre en iyi erkek oyuncu, ve en iyi müzik dalında oskar ödülünün sahibi olmuştur. İnsan yaşamlarının sadeliğinin ve insani duyguların öne çıktığı oyunda aşk yine derinden etkileyen bir yorumla sahneye geliyor.

Pablo Neruda adadaki en güzel şeyin ne olduğunu Postacı Mario`ya sorduğunda, Mario yutkunur ve sadece aşık olduğu kadının ismini söyler: Beatrice Russooo..

Bu şahaser oyun Metin Zakoğlu tiyatrosunun 16.yılında sizlere layık bir oyun olarak `perde` diyor. Ev tiyatrosunun sıcacık odasını Neruda’nın adada yaşadığı evin bahçesi olarak kurgulayan Zakoğlu bu sayede sizleri de ister istemez oyunun içine sokuyor. Postacı ile Neruda’nın kimi zaman seyircilerin içinde oynadığı, meyhane sahnesindeki Beatriçe ile ilk tanışmanın izleyicinin ortasındaki masalardan birinde geçmesi bu şahaser metnin etkileyiciliğini artırıyor.

Kimi zaman Postacı rolündeki Metin Zakoğlu’nun saf ve temiz soruları karşısında kahkaha atacağınız, kimi zaman şair Neruda’nın dizeleri karşısında gözyaşına boğulayacağınız bu oyun alt metninde şiirin yazana değil, ihtiyacı olana ait olduğunun da altını çiziyor.

Oyuncular: Metin Zakoğlu, Tuncay Bayezıt, Damla Sel

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT