Komik Tavşan Hopi - Çocuk Oyunu

Tarihler: 19 Aralık 2010 Pazar ~ 19 Aralık 2010 Pazar 19 Aralık Pazar Saat: 13:00 - Saat: 13:0

Yer: Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi

Ücret: 22,50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi gişesi.

Adres: Zeytinoğlu Cad. No:8 Akatlar, Beşiktaş İstanbul Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0216 383 99 21

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 19, 2010 ~ Ara 19, 2010

Komik Tavşan Hopi La Fontaine hayvan karakterlerini konuşturarak insanların ders alacağı öyküler oluşturmuştur, bunlar fabl olarak adlandırılan hikâyelerdir. Tiyatro Mie Kreatif ekibi tarafından çocuk oyunu haline getirilen öyküler "tilki-karga, leylek-tilki, çırçır böceği ve karınca" birleştirilerek oyunlaştırılmıştır.

Öykülerinde, küçük büyük tüm insanların ders alacağı durumları, hayvanları konuşturarak sanki onların başından geçiyormuş gibi tasvir etmiştir. İzleyenler bu epik anlatılan olaylar örgüsünü seyrederken kendi düştükleri durumları kıyaslayıp, ders çıkarmaktalar.

Oyunlarımızda çocuklara tiyatro sevgisin kazandırırken kaliteli dekor müzik ve kostümle çocukların hayal güçlerinin zenginleştirilmesi ve estetik bilincin gelişmesi hedeflenmiştir.

Komik Tavşan Hopi karakteri kullanılarak tüm hayvanlar ormana gelen avcıya karşı birleşerek mücadele etmeyi öğrenirler. Avcının kaçarken unuttuğu çantadan sürprizler çıkar. Avcı ve hayvanlar arasındaki bu komik çekişme, iç içe geçmiş La fontenin öyküleri ile hem eğitici hem de eğlendirici özellik taşımaktadır.

Oyunun diğer önemli özelliği ise oyunun interaktif olmasıdır, çocuklar oyunu izlerken, kendilerini oyuncular gibi hissetmekte hep bir ağızdan oyuna katılmakta yorumlar yapıp oyunculara fikirler vermekteler.

Yazan Yöneten: Salim Dörtcan
Kostüm: Aygül Kostüm Evi
Dekor: Ferit Özer
Oyuncular: Burcu Yalçın, Meriç Dinler, Okan Şıldır, Sevim Cankaroğlu, Salim Dörtcan

Komik Tavşan Hopi - Çocuk Oyunu

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT