Tiyatro Mie Çocuk Oyunları

Tarihler: 28 Şubat 2009 Cumartesi ~ 28 Şubat 2009 Cumartesi 28 Şubat 2009 - Saat: 13:0

Yer: Kadiköy Barış Manço Kültür Merkezi

Ücret: 12,00 TL

Nereden Alınır: Biletix Satış Noktaları, Biletix Çağrı Merkezi: 0216 454 15 55, www.biletix.com ve Barış Manço Kültür Merkezi

Adres: Moda Caddesi. Nail Bey Sok. No:37 Kadıköy Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 418 95 49

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 28, 2009 ~ Şub 28, 2009
KIMIZI BAŞLIKLI KIZ MÜZİKAL ÇOCUK OYUNU OLDU
Çocuklara müjde! Tiyatro Mie yeni bir masalı daha oyunlaştırdı. Kırmızı Başlıklı Kız Müzikal Çocuk oyunu oldu
18 yıldır çocuk oyunları sahneleyen Mie çocuk tiyatrosu grubu Beremen Mızıkacıları Sindirella, Pinokyo, Küçük Balık Bambam, Komik Tavşan Hopi gibi klasikleşmiş oyunlarına bir yenisini daha eklendi.
Oyunların prova aşamasında uzman pedagoglar tarafından incelenmiş değerlendirmeleri alınmıştır. İnteraktif çocuk tiyatrosunu genç nesle sevdiren Mie Kırmızı Başlıklı Kız oyununu da interaktif olarak sahneledi çocukların yerinde duramadığı, oyuna katıldığı bir müzikal oluştu.
Her çocuğun oyun çıkışında aldığı, gelenekselleşen hediyemiz oyunun müzik cd sini bu yılda verilmeye devam ediyoruz.
Oyunda çocuklara verilmek istenen ana fikir: “Kırmızı Başlıklı Kız Çocuk oyununda” çocukların izlerken edinecekleri çıkarım, ailenin önemi, çocukta ebeveynle iletişim sorunları. Büyüklerin sözünü dinleme olgusu ne kadar klişe görünse de çocuklar büyüme sürecinde bir sürü riskle karşılaşmaktalar. Aile içinde bu risklerin atlatılması ve sağlıklı ortamın oluşmasında, kontrol, gözetim, ödüllendir me gibi bir sürü yöntem kullanılıyor, bunlardan biride çocuklarla doğru iletişim kurulursa, güven olgusu sağlanırsa ebeveynlerin sözel uyarıları da etkili olabiliyor. Kırmızı Başlıklı Kız annesinin söylediği uyarıları önemsemiyor, bunun sonucunda yolunda giden yaşamı karışmaya ve problemler oluşturmaya başlıyor. Bu problemleri, nedenleri, çözümleri komik olaylar ve danslarla çocuklara sunuluyor, izleyici çocuklar hem eğlenip hem de interaktif katılımlarla sorunları çözüyorlar.
Mie`nin Kreatif ekibi bu sezonda Kırmızı Başlıklı Kız`da buluştu.
Yazar: Neslihan Dörtcan
Yöneten: Salim Dörtcan
Müzik: Tüğrul Aray
Dekor: Ferit Özen
Kostüm: Aygül Güntav
Oyuncular: Seçil Hergül, Serpil Coşkun, Çicek Üstün, Ayşegül Akbulut, Merve Durgun, Güray Özcan, Fatoş Baş

KOMİK TAVŞAN HOPİ
Dünya Çocuk Edebiyatının Baş Yapıtlarından Biri Olan La Fontaine’den Sahneye Aktarılan Öyküler
Komik Tavşan Hopi La Fontaine hayvan karakterlerini konuşturarak insanların ders alacağı öyküler oluşturmuştur, bunlar fabl olarak adlandırılan hikâyelerdir. Tiyatro Mie Kreatif ekibi tarafından çocuk oyunu haline getirilen öyküler” tilki-karga, leylek-tilki, çırçır böceği ve karınca ”birleştirilerek oyunlaştırılmıştır.
Öykülerinde, küçük büyük tüm insanların ders alacağı durumları, hayvanları konuşturarak sanki onların başından geçiyormuş gibi tasvir etmiştir.
İzleyenler bu epik anlatılan olaylar örgüsünü seyrederken kendi düştükleri durumları kıyaslayıp, ders çıkarmaktalar.
Oyunlarımızda çocuklara tiyatro sevgisin kazandırırken kaliteli dekor müzik ve kostümle çocukların hayal güçlerinin zenginleştirilmesi ve estetik bilincin gelişmesi hedeflenmiştir
Komik Tavşan Hopi karakteri kullanılarak tüm hayvanlar ormana gelen avcıya karşı birleşerek mücadele etmeyi öğrenirler. Avcının kaçarken unuttuğu çantadan sürprizler çıkar. Avcı ve hayvanlar arasındaki bu komik çekişme, iç içe geçmiş La fontenin öyküleri ile hem eğitici hem de eğlendirici özellik taşımaktadır
Oyunun diğer önemli özelliği ise oyunun interaktif olmasıdır, çocuklar oyunu izlerken, kendilerini oyuncular gibi hissetmekte hep bir ağızdan oyuna katılmakta yorumlar yapıp oyunculara fikirler vermekteler.
Yazan Yöneten: Salim Dörtcan
Kostüm: Aygül Kostüm Evi
Dekor: Ferit Özer
Oyuncular: Burcu Yalçın, Meriç Dinler, Okan Şıldır, Sevim Cankaroğlu, Salim Dörtcan
www.tiyatromie.com


Komik Tavşan Hopi - 28 Şubat Cumartesi, 13:00
Tiyatro Mie Çocuk Oyunları

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT