Yazmadan Dökülenler

Tarihler: 20 Aralık 2003 Cumartesi ~ 20 Aralık 2003 Cumartesi 20 Aralık Cumartesi Saat: 20.00 - Saat: 20:0

Yer: İTÜ Taşkışla Kampüsü

Adres: İTÜ Taşkışla Kampüsü 109 No`lu Salon, Elmadağ-Taksim Ortaköy İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 20, 2003 ~ Ara 20, 2003
Kurgusu ve metni grup tarafından oluşturulan “Yazmadan Dökülenler” Tiyatro Amargi`nin seyirciyle ilk buluşması. Oyun, Türkiye’nin farklı yörelerinde yaşayan ya da o yörelerin izlerini göç ederek büyük şehirlere taşımış 13 kadının hikayelerini konu alıyor. Çoğu yaşanmış hikayelerden esinlenilerek oluşturulan oyun metni içerik olarak birbirinden bağımsız episodlardan oluşmakta. Oyunda Türkiye’nin farklı yörelerinde yaşayan ya da o yörelerin izlerini göç ederek büyük şehirlere taşıyan kırsal kesimden kadınların hikayeleri anlatılıyor. “Yazmadan Dökülenler”de, ekonomik sıkıntılardan dolayı gündelikçilik yapan, çocuğu olmadığı için baskı gören, başlık parası yüzünden evlenememiş, şiddete maruz kaldığı için akli dengesini yitirmiş ve benzer ezilmişlikler yaşayan Türk, Arap, Kürt, Ermeni ve Çingene kadınların yaşamlarından kesitler sahneleniyor. Bir dilek ağacının etrafında bir araya gelen oyuncular, yanlarında getirdikleri eşyalarla kadınların buluştuğu bir mekan kurarak oyuna başlıyorlar. Müziklerin oyuncular tarafından yapıldığı oyunda, enstrüman olarak kadınların gündelik hayatta ev işlerinde kullandığı araçlar kullanılıyor.
“Yazmadan Dökülenler” binlerce yıldır süregelen ataerkil sistemin dönüştürülmesinde kadın dayanışması ve birlikteliğinin gerekliliğine vurgu yapan, eğlenceli, umutlu bir o kadar da hüzünlü bir gösteri.
Reji: Esmeray, Gülden Arsal, Meryem Oruç, Özgür Solmaz, Senem Donatan
Reji Danışmanı: İlke Yiğit, Celal Mordeniz
Oyuncular: Esmeray, Gülden Arsal, Meryem Oruç, Özgür Solmaz, Senem Donatan, Gülçin Çekiç, Zöhre Şahin, Merve Tanrıöver, Meryem Güldürdak, Neslihan Köse, Şengül Özdemir, Suzan Karaibrahimoğlu, Zehra Genç

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT