İzzet Keribar Kupası: ‘Gezi’ Temalı Yarışmaya Başvurular Devam Ediyor!

Tarihler: 10 Mart 2021 Çarşamba ~ 17 Mart 2021 Çarşamba

Yer: PhotoCup

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 10, 2021 ~ Mar 17, 2021

Fotoğraf yarışmalarını bugüne kadar görülmemiş bir formatta düzenleyen PhotoCup, Türkiye’nin değerli fotoğraf sanatçıları adına açtığı kupaları bir gelenek haline getirmeyi hedefliyor. İlk olarak Ahmet Turgut anısına açılan fotoğraf kupasını, mart ayında İzzet Keribar adına düzenlenen “Gezi” temalı kupa izliyor. Dileyen herkesin kendi çektiği fotoğrafları photocup.com internet adresinden ya da PhotoCup’ın mobil uygulamasından yükleyerek katılabildiği İzzet Keribar Kupası’nın başvuruları 17 Mart Çarşamba gününe kadar devam ediyor. Toplam 5.000 TL ödüllü İzzet Keribar Kupası’nda; hem birinci, ikinci ve üçüncü olan fotoğrafçılar hem de en iyi oy veren üç kişi de para ödülü kazanacak.

Türkiye’nin değerli fotoğraf sanatçıları adına açtığı kupaları gelenekselleştirmeyi hedefleyen PhotoCup, Fotoğraf Ustaları Serisi’nde ilk olarak ocak ayında Mehmet Turgut’un babası ve ustası Ahmet Turgut anısına “Babalar ve Çocukları” temalı kupayı gerçekleştirdi. PhotoCup, ustalara saygı sunmak amacıyla başlattığı seriye; fotoğraflarında ışık, renk ve grafik öğelere ağırlık vererek kendine özgü stilini oluşturan usta fotoğrafçı İzzet Keribar adına açtığı “Gezi” temalı kupayla devam ediyor.

PhotoCup’a ücretsiz olarak kaydolan tüm kullanıcılar 17 Mart 2021 Çarşamba gününe kadar, profesyonel makine ya da cep telefonu ile çektiği fotoğraflarla İzzet Keribar Kupası’na katılabiliyor. Eleme usulüyle ilerleyen yarışmanın oylaması ise başvuruların sonlanmasının ardından aynı gün başlayacak ve kazanan fotoğrafı hem fotoğraf severlerin hem de fotoğraf eğitmenlerinden oluşan PhotoCup Masters ekibinin oyları belirleyecek. Dileyen herkes, photocup.com internet adresinden ya da PhotoCup’ın mobil uygulamasından platforma üye olabiliyor; kupaya fotoğraf yükleyerek katılabiliyor ve oy kullanabiliyor.

Toplam 5.000 TL ödüllü İzzet Keribar Kupası’nda en iyi fotoğrafçı 1.250 TL, ikinci 750 TL, üçüncüler ise 500 TL kazanacak. Fotoğrafçıların yanı sıra fotoğrafların da kendi arasında yarıştığı bir sisteme sahip olan PhotoCup, en iyi fotoğraf ödülünü 1.000 TL, en iyi ikinci fotoğraf ödülünü 500 TL, en iyi üçüncü fotoğraf ödüllerini ise 250 TL olarak belirliyor. Alışılagelmiş yarışmalardan farklı olarak oy verenlerin de ödülü hak ettiğini düşünen PhotoCup’ta “En İyi Oy Veren” kategorisi de dikkat çekiyor. Buna göre en çok oy alan fotoğraf doğru tahmin edildiğinde kazanan 250 TL ödül alırken “En İyi Oy Veren” kategorisinde ikinci 150 TL, üçüncü ise 100 TL almaya hak kazanacak.

Kupa Formatında Yarışma Düzenleyen İlk Uygulama PhotoCup
Fotoğrafçı Niko Guido’nun temellerini attığı PhotoCup, 18 yaşından büyük olan ve fotoğrafla ilgilenen herkesin katılımına açık bir platform. Kullanıcılar PhotoCup’ın belirlediği teknik ve tematik kurallara uygun olan fotoğrafları kupalara katılıp yarışma heyecanına ortak olabiliyor. “En İyi Fotoğrafçı” ve “En İyi Fotoğraf” kategorilerinin yanı sıra “En İyi Oy Veren” kategorisi ile alışılmış yarışma formatlarının dışına çıkan PhotoCup, özellikle pandemi döneminde eve kapanan gezgin fotoğrafçılar tarafından ilgiyle takip ediliyor. Yüzlerce fotoğrafın yer aldığı kupalarda eşleşmeler rastgele oluyor ve skorlar “Canlı” ekranından takip edilebiliyor. Kullanıcıların yanı sıra PhotoCup Masters adı altında birleşen usta fotoğrafçılar da oylamaya dahil olarak fotoğraf sanatının gelişmesine katkı sağlıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Dans Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT