Profilo´nun Enerji Tasarrufuna Yönelik ´Tutumsuz Ailesi´ Oyunu İnternette

Tarihler: 15 Aralık 2010 Çarşamba ~ 31 Aralık 2010 Cuma

Yer: Profilo

Nereden Alınır: www.turkiyeenerjisinitopluyor.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 15, 2010 ~ Ara 31, 2010

“Tutumsuz Ailesi” oyununda en çok puan kazanan ilk 100 kişi adına Tema Vakfı Karapınar Hatıra Ormanı’na birer fidan dikilecek

Bütün Türkiye’yi il il gezerek ev hanımlarını evlerde kullanılan elektrikli aletlerin tasarrufu kullanımı konusunda bilgilendiren “Türkiye Enerjisini Topluyor” projesi çerçevesinde oluşturulan “Tutumsuz Ailesi” oyunu www.turkiyeenerjisinitopluyor.com sitesinde ziyaretçilerle buluştu. 03-31 Aralık 2010 tarihleri arasında siteyi ziyaret ederek “Tutumsuz Ailesi” oyununu oynayanlar arasında en çok puan kazanan ilk 100 kişinin adına çevreye olan duyarlılıklarının sembolü olarak birer fidan dikilecek. Profilo’nun sağlayacağı fidanlar, Tema Vakfı tarafından Karapınar Hatıra Ormanı’na dikilecek.

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nin “Türkiye Enerjisini Topluyor” çalışması kapsamında daha önce `tık`tan bile tasarruf eden site konseptiyle yayına giren www.turkiyeenerjisinitopluyor.com adresindeki web sitesinde yer alan bu yepyeni ve eğlenceli oyun, ziyaretçilerine tasarrufu öğretmeyi hedefliyor.

“Tutumsuz Ailesi” oyununun karakterleri, tasarruf nedir bilmeyen ama aynı zamanda çok da sevimli bir aile. Baba Sarf Tutumsuz, eşi İsraf Hanım ve iki yaramaz çocuk: Masraf ile Müsrif. Hepsi de birbirinden tutumsuz. Tutumsuz Ailesi`nin evinde geçen oyun sırasında aile evde gündelik yaşamını sürdürürken ziyaretçiler, onların yapmadıkları tasarruf hamlelerini yaparak hem onlara para kazandırmaya hem de oyunda en yüksek parayı biriktiren oyuncu olmaya çalışıyorlar.

Ailenin bireyleri ışıkları kapatmayı unutuyor, muslukları açık bırakıyor, A enerji sınıfı ürünler kullanmıyorlar... Bunlar yaptıkları israfların sadece bir kısmı. Oyuna katılanlar ise onların hatalarını düzelterek hem çevreye hem de aile bütçesine katkı sağlamaya çalışıyorlar. Tutumsuz Ailesi`nin tasarrufla cebinde biriken paraları A sınıfı Profilo ürünleri almak, yalıtım yapmak ve daha pek çok şey için kullanıp, uzun vadede daha da çok para biriktirmeye çalışıyorlar.

Tutumsuz Ailesi ile birlikte eğlenen ve tasarrufun sırlarını öğrenen site ziyaretçileri arasında oyunun sonlanacağı gün itibariyle ailenin evini en tasarruflu hale getiren ve onlara en fazla para biriktiren ilk 100 kişi, Profilo`dan çevreye olan duyarlılıklarının sembolü olarak birer fidan kazanacaklar ve fidanlar Tema Vakfı tarafından Karapınar Hatıra Ormanı’na dikilecek.

Profilo´nun Enerji Tasarrufuna Yönelik ´Tutumsuz Ailesi´ Oyunu İnternette

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT