Siemens Akıllı Şebekeler İnovasyon Yarışması

Tarihler: 13 Nisan 2011 Çarşamba ~ 30 Kasım 2011 Çarşamba

Yer: http://www.siemens.com/smartgridcontest

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 13, 2011 ~ Kas 30, 2011

Siemens Akıllı Şebekeler İnovasyon Yarışması yeni ve yaratıcı fikirleri bekliyor Siemens, 13 Nisan'da başlattığı Akıllı Şebekeler İnovasyon Yarışması’nın üniversitelere yönelik ve 30 Kasım’da sona erecek olan 2. Fazı ile yeni iş modelleri, tüketiciye fayda sağlayacak yeni uygulamalar, daha akıllı bir dünyaya ulaşmayı sağlayacak teknolojiler konusunda yeni ve yaratıcı fikirleri bekliyor.

Üniversite öğretim görevlilerine (profesörler, lisans ve doktora öğrencileri v.s) açık olan yarışma ile akıllı şebekelerin gelişmesine katkıda bulunacak, küresel bir platform oluşturulması hedeflenirken, yarışma sonunda en iyi beş fikir ve en başarılı projelerin sahiplerine toplam 15.000 Euro para ödülü ve Siemens Akıllı Şebeke uzmanlarıyla Berlin'de gerçekleştirilecek bir atölye çalışmasına katılım olanağı sunulacak.

Akıllı Şebekeler, mevcut enerji şebekelerinin daha esnek ve akıllı hale gelmesinde önemli bir rol oynuyor. Siemens, dünyada enerji dönüşüm zincirinin tümünü kapsayan dünyanın tek entegre enerji şirketi olarak, kapsamlı Akıllı Şebeke teknolojileriyle enerji sektörünün giderek artan ve karmaşık sorunlarına vizyon getiren akıllı çözümler sağlıyor.

Siemens, düzenlediği Akıllı Şebekeler İnovasyon Yarışması ile akıllı şebekelerin gelişmesine katkıda bulunacak, küresel bir platform oluşturmayı hedefliyor. Yarışmaya katılacak kişiler ise fikirleri ve pazar görüşleriyle bir yandan birbirleriyle rekabet ederken, diğer yandan da tüm dünyadan Akıllı Şebeke uzmanlarının yer aldığı geniş bir toplulukla işbirliği yapabilme şansını yakalayacak. Yarışmaya konu olan başlıklar şöyle:

1- Gerçek Zamanlı Simülasyon
2- Talep Karşılama
3- Zaman Tahmini ve Servis Restorasyonu
4- İzleme ve Koruma
5- Motivayon Stratejileri ve İş Modelleri

Yarışmaya dahil olmak isteyenlerin tek yapması gereken 30 Kasım 2011 tarihine kadar http://www.siemens.com/smartgridcontest web adresi üzerinden başvuru yapmak.

Başarılı Fikirler Ödüllendiriliyor

Siemens, en iyi beş fikir ve en başarılı projelerin sahiplerine toplam 15.000 Euro para ödülü ve Siemens Akıllı Şebeke uzmanlarıyla Berlin'de gerçekleştirilecek bir atölye çalışmasına katılım olanağı sunuyor. Siemens, üniversitelerin ortak çabalarıyla, katılımcıların fikirlerinin inovasyona dönüştürülmesi için ise 1.000.000 Euro'dan fazla kaynak ayırıyor. Siemens, bu inovasyonların ürün, hizmet ve çözümlere dönüştürülebilmeleri amacıyla önümüzdeki döneme yönelik çok daha büyük yatırımlar yapmayı da planlıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT