Fahrenheit 9/11

Sinema Film Arşivi Fahrenheit 9/11
Fahrenheit 9/11

Orjinal Adı: Fahrenheit 9/11

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Michael Moore

Film Türü: Belgesel

Senaryo: Michael Moore
Görüntü Yönetmeni: Mike Desjarlais
Müzik: Jeff Gibbs
Yapımcılar: Jim Czarnecki, Kathleen Glynn
Yapım: 2004
Dağıtımcı: Umut Sanat

Fragman Adresi: http://www.apple.com/trailers/lions_gate/fahrenheit_911/

Orjinal Sitesi: http://www.fahrenheit911.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Fahrenheit 9/11" Akademi ödüllü film yapımcısı Michael Moore`un, özellikle Amerika Birleşik Devletleri`nde fırtınalar koparan ve koparmaya devam edecek gibi görünen çarpıcı ve sarsıcı yeni filmi."Bowling for Columbine" filmiyle aldığı harika eleştiriler ve kazandığı büyük popüler başarıdan sonra, Moore, kendine özgü mizah tarzı ve ısrarcı tutumu ile Bush hükümetinin dış politikası hakkında korkusuz bir araştırmaya girişti.
Ender görüntüleri, uzmanların ifadelerini ve kendisine özgü zor sorulara verilen cevapları birleştirerek avını gerçekleştirdi. Film bu günlerde Amerika`nın karşı karşıya olduğu en ateşli konuları ele alıyor. Michael Moore, 9/11`deki Suudi Arabistan bağlantısını görmezden gelip, Irak`la savaşa balıklama dalan George W.Bush ve yakın çevresine kuşkucu bir yaklaşımla yöneliyor.
Tartışmalı 2000 seçimine düşen gölge ile yola çıkan Moore, Başkan George W Bush`un, başarısız Texas`lı petrolcünün, özgür dünyanın liderliğine giden beklenmedik yükselişinin izini sürüyor. Bush ailesinin ve iş ortaklarının Suudi kraliyet ailesi ve Bin Ladin ailesi ile yakın bağlarını sergileyip, Başkanın "Pandora Kutusu"nun kapağını açıyor. 9/11`den (11 Eylül 2001) günler sonra, Bin Laden ailesinin, ülkeden FBI soruşturması yapılmadan uçmalarını bu bağların sağlayıp sağlamadığını sorguluyor.
Moore, aynı zamanda ulusal güvenlikteki sapmayı, yönetimdeki tutarsızlıkları ve ABD ulusunun terör alarmı ile devamlı bir korku ve baskı altında tutulduğunu hayretle gözlediğini belirtiyor ve çıkartılan "Vatanseverlik Yasası" nın en temel sivil hakları ihlal etmesini de bir o kadar hayret verici bulduğunu bütün dünyaya ilan ediyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT