Garanti Mini Bank 4. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali

Sinema Film Arşivi Garanti Mini Bank 4. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali
Garanti Mini Bank 4. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali

Orjinal Adı: Garanti Mini Bank 4. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen:

Film Türü: Festival

Ücret: 5 YTL Garanti Mini Bank kart sahipleri Ücretsiz, Veli: 2.5 YTL

Orjinal Sitesi: http://cocukfestivali.tursak.org.tr/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Garanti Mini Bank 4. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali başlıyor.

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) ile Garanti Bankası’nın işbirliğiyle gerçekleştirilen Garanti Mini Bank Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali’nin dördüncüsü, 27 - 30 Nisan 2007 tarihleri arasında düzenlenecek. Türkiye’nin çocuklara yönelik ilk film festivali, dünyanın çeşitli ülkelerinden kısa ve uzun metrajlı 30’un üzerinde filmle, küçük sinemaseverlere farklı kültürleri, renkleri, gelenek ve yaşam tarzlarını aktaracak.

Festival programı, çocukların gelişim basamaklarına ve pedagojik yapılarına göre, Hayvanlar Alemi, Minik Öyküler, Uzun Öyküler, Çocukların Dünyasına Sinemasal Yolculuklar, Ben Kendim Yapabilirim, Miniklere Masallar, Çizgi Kahramanların Maceraları ve Uluslararası Çocuk Filmleri Yarışması başlıkları altında gösterilecek. Filmler, Cinebonus Maçka G-Mall, Capitol Spectrum 14 ve Cine Majestic sinemalarında 5 YTL’ye izlenebilecek. Biletler, Garanti Mini Bank kart sahibi üyeler için ücretsiz, velileri için ise 2.5 YTL olacak.

Garanti Mini Bank 4. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali’nin “En İyi Filmi”ni bu yıl yine ülkemizden ve yurtdışından çocukların oluşturduğu Uluslararası Çocuk Jürisi seçti. Avusturyalı, Fransız, İtalyan, Amerikalı ve Türk Jüri üyesi çocuklar, Sevin Okyay’ın yöneticiliğinde gerçekleştirilen Bir Jüri Üyesi Nasıl Olunur? konulu atölye çalışmasına katılarak, 5 filmi izleyip değerlendirdiler ve En Sevilen Çocuk Filmi olarak Tembel Kampı’nı seçtiler. Birçok festivalden en iyi kısa film ödülüyle dönen Norveç yapımı film, spor yorumculuğu üzerine bir komedi. Ödüllü film, festival programında 30 Nisan Pazartesi günü saat 16:30’da Cine Majestic sinemasında izlenebilecek.

Bu yıl da geleneksel olarak yapılan; festivalden önce, 7-11 yaş grubundaki çocukların hayallerindeki filmin öyküsünü yazarak katıldıkları Filmimin Hikayesi öykü yarışması gerçekleştirildi. Katılanlar arasından seçilen 50 küçük yazar, Festival Açılış Töreni’nde plaketlerini alacak. Küçük yazarların kaleme aldığı 50 hikaye, bu yıl da kitap olarak basılacak.

Öte yandan, Altın Portakal ödüllü oyuncu Yelda Reynaud, Mini Bank 4. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali’ne katılan çocuklarla oyunculuk atölyesinde bir araya gelecek. Reynaud, 27 Nisan tarihinde Pera Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek ve 6-11 yaş arasındaki çocukların önceden başvurduğu atölyede, çocuklara nefes alıp verme ve konsantrasyon tekniklerini gösterdikten sonra, doğaçlama oyunlara da yer verecek.

Türkiye’nin önemli animasyon ustalarından Ali Murat Erkorkmaz, bu yıl festivalde, “Bekir, Tekir ve Kuyruklar” isimli çizgi TV dizisini gösterecek. Ardından yapılacak interaktif sunumla, çalışmanın nasıl oluşturulduğu anlatılacak. Atölye çalışmaları ve katılımla ilgili ayrıntılı bilgiler, TÜRSAK Vakfı’ndan alınabilecek.

4 gün sürecek festivalin program ve kataloğuna Altunizade Capitol Spectrum 14, İstiklal Caddesi Cine Majestic sinemalarından ve TÜRSAK Vakfı’ndan ulaşılabiliyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT