Ankara Çıkışlı Uçaklı Batum - Ayder Turu

Ankara Çıkışlı Uçaklı Batum - Ayder Turu

Gezi Rehberi Ankara Çıkışlı Uçaklı Batum - Ayder Turu

Vize: Vizesiz

Gezilecek Yerler: Batum - Ayder  - Trabzon

Tur Tarihleri:

Ulaşım: Gidiş-Dönüş: Anadolu Jet Havayolları İle

Kalkış Noktaları: Ankara - Trabzon - Trabzon - Ankara -

Paylaş:

istanbul.net.tr Ara 15, 2023 ~ Ara 17, 2023

Tur Programı

1. Gün

Batum Gece Turu

Turumuz, Sabah saat 06.00'da Ankara ESENBOĞA Havalimanına kendi imkanlarımız ile gelerek başlıyor. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Check-in işlemlerimizi yaptıktan sonra Anadolu Jet Havayollarının saat 08.05 Ankara -Trabzon uçuşu ile  Trabzon'a uçuyoruz. Trabzon'da bizi bekleyen aracımızla ve rehberimizle buluştuktan sonra sabah mahmurluğumuzu atmak ve ekstra kahvaltımızı almak üzere Sera Gölünü yukarıdan gören restoranımıza gidiyoruz. Alacağımız kahvaltı sonrasında Batum’a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Adjara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın Oniki Havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio - Apsaros Kalesi'nden kalan muhteşem surları görerek turumuza başlıyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken, yol üzerinde Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü görüyoruz. Bir sonraki durağımız, eski bulvar yanındaki Küçük Botanik Bahçesi olacak. Karadeniz’e özgü çok sayıda ağaç ve bitki türünü görüyoruz. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz. İsteyen misafirlerimiz ile sokakların aydınlatılması ile güzel bir görünüm oluşturan Batum gece şehir turuna çıkıyoruz. Şehir turunda ilk gezi yerimiz farklı ve dikkat çekici yapılardan ters şişe şeklinde tasarlanmış Adalet Sarayı, ters bina şeklinde tasarlanan ters restaurant  (White Restaurant) yapıları gördükten sonra Ali ve Nino’nun heykelini görmek için Miracle Park'a hareket ediyoruz. Miracle Park içerisinde göreceğimiz yerler ise; Ali Nino Heykeli, Chacha Kulesi, Panoramik Dönme Dolap, Alfabe Kulesi olacaktır. Sonrasında müzik ve ışığın muhteşem uyumu içerisindeki dansını izleyebileceğimiz şehir merkezinde yer alan Küçük Su Oyunlarındaki suyun dansını izliyor ve otelimize dönüyoruz. İsteyen misafirlerimiz otelimizin Casinosundan yararlanabilirler.NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum' a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.DİKKAT: tc nolu nüfus hüviyet cüzdanınızı seyahate çıkarken yanınıza almayı unutmayınız. 150 tl olan çıkış ücreti misafir tarafından ödenir. resmi olarak 01.09.2019 tarihi itibari ile eski  nüfus cüzdanları ile gürcistan'a geçiş sağlanamayacatır.

2. Gün

Batum Şehir Turu - Makhunseti Turu - Şarap Tadımı

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız geç kahvaltı sonrasında, Batum şehir merkezinde kısa bir gezintiye çıkıyoruz. Batum şehir merkezinde kısa bir gezintiye çıkıyoruz. Rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz bu keyifli yürüyüşte; Osmanlı’dan kalan Orta Cami, Saat Kulesi, Piazza Meydanı, Medea Heykeli ve Avrupa Meydanı, Hükümet Binası, Poseidon Heykeli, Tiyatro Binası, Astronomik Saat, Aziz Nikolaos Kilisesi, Nazım Hikmet’in bir zamanlar kaldığı Hotel Fransa göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Yürürken sokak lezzetlerin (Kvas, Armut Suyu, Luca Polare İtalyan tarzı dondurma) tadınada bakıyoruz. Sonrasında isteyen misafirlerimiz ile Makhunseti Turuna çıkıyoruz (Ekstra). İlk olarak otantik şarap evine (Adjarian Wine House) gidiyoruz (Giriş Ücreti 20 Lari EKSTRA). İsteyen misafirlerimiz burada Dünyaca ünlü Gürcü şaraplarını alabilirler. Yemek sonrası eski dönemdeki Gürcü Kraliçesi Tamar Mepe’nin yaptırmış olduğu Makhuntseti Taş Köprüsü ve bir doğa harikası olan Makhuntseti Şelalesi'ni geziyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize geri dönüyoruz.

3. Gün

Ayder Yaylası - Fırtına Deresi - Trabzon

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Batum'dan ayrılıyoruz. Sarp sınır kapısından çıkarak ilk olarak Dünyadaki cennet Ayder Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Deresi’ni takip ederken kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından biri olan Ayder Yaylasında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gelin Düveni Şelalesi ve diğer şelaleleri görüyoruz. Galerdüzü ve Kalegon gezileri sonrası yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ayder Yaylasında kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Karadenizin en güzel vadilerinden Fırtına Deresi’nin yanında öğle yemeği için mola veriyoruz. İsteyen misafirlerimiz burada zipline yapabilirler. Çay fabrika gezimizin ardından 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 de camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Kommenos Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Sonrasında Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz. Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintinin ardından Trabzon Havaalanına hareket ediyoruz. Saat 21.50 Ankara uçağı ile Ankara'ya dönüyoruz. Bir sonraki seyahatinizde tekrar buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz. Hoşçakalın...

Fiyata Dahil Hizmetler

- Belirtilen Kategori Otellerde Konaklama

- Rehberlik Hizmetleri

- Mesleki Sorumluluk Sigortası

- Ekonomi Sınıfı Uçuşlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

+ Öğle Yemekleri

+ Akşam Yemekleri

+ İçecekler

+ Kişisel Harcamalar

+ Ekstra Turlar

+ Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

+ Yurtdışı Çıkış Harcı

Uçuş Bilgisi:
Gidiş/ Anadolu Jet Hy // Ankara  - Trabzon// 08.05
Dönüş//Anadolu Jet Hy  // Trabzon - Ankara // 21.50


Önemli Notlar
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
*Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
*Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır ayrı düşünülemez.
*Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır tek bir çocuk için kullanılır.
*En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.
*Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
*Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
*Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
*Mercedes Travego-Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Neoplan Cityliner-Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır. Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır. Vw Volt 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı. Vw Volt El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Mercedes Sprinter 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Mercedes Sprinter El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
Yurtiçi Oteler İstanbul Otelleri Antalya Otelleri Bodrum Otelleri Ultra Herşey Dahil Oteller Herşey Dahil Oteller Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT