Assos - Bozcaada - Çanakkale Turu

Assos - Bozcaada - Çanakkale Turu

Gezi Rehberi Assos - Bozcaada - Çanakkale Turu

Vize: Vizesiz

Gezilecek Yerler: Tahta Kuşlar Müzesi - Assos Antik Kenti - Athena Tapınağı - Truva Ören Yeri - Adatepe Köyü - Eski Rum Mahallesi - Bozcaada Kalesi - Ayazma Plajı - Zeytinliköy - Gökçeada

Tur Tarihleri:

Ulaşım: Gidiş-Dönüş: Lüks Otobüsler İle

Kalkış Noktaları: 22:30 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı - 23:15 Gayrettepe Metro İstasyonu (Denizbank karşısı) - 23:59 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü İspark Otoparkı  - 00:10 Kozyatağı Hilton Otel Yanı ( Yenisahra K öprüsü Otobüs Durağı ) - 00:20 Kartal Köprüsü (Ankara Yönü) - 00:30 Gebze Center Önü ( Lukoil Petrol İstasyonu Girişi) -

Paylaş:

istanbul.net.tr May 30, 2024 ~ Haz 2, 2024

Tur Programı

1. Gün

Gece Yolculuğu

Belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimizin alınmasının ardından Jolly Tur ikramları eşliğinde gece yolculuğu ile turumuza başlıyoruz.!!! Gebze, İzmit, Bursa’dan binen misafirlerimiz dönüş yolunda son nokta olarak İstanbul’da  en son nokta da Kartal'da inmek durumundadırlar !!!

2. Gün

Tahta Kuşlar Müzesi - Assos Antik Kenti - Athena Tapınağı - Truva Ören Yeri - Adatepe Köyü

Sabah yol üzerinde alınan kahvaltı sonrasında , birçok uluslararası ödül almış olan , Yörük kültürünü yansıtan bir etnografik müze olan Tahta Kuşlar Müzesini ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizin ardından Kaz Dağları eteklerinde bulunan Adatepe köyü bir sonraki durağımız olacak. Köy ziyaretimiz sonrasında sol tarafımıza Ege denizini, sağ tarafımıza da Kaz Dağlarını alarak Assos’a hareket ediyoruz. Behramkale Köyü’ne vardıktan sonra köyün girişinde aracımızdan inip dileyen misafirlerimizle 238 metre yükseklikte andezit bir kayaç üzerine kurulmuş olan Assos Antik Kenti’nin akropolüne çıkıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde antik dönemin ilk Dor Düzeni ile yapılmış olan Athena Tapınağını görüyoruz.  Rehberimizin verecek olduğu serbest zamanda köy içerisinde kentin meşhur fincanda pişen sakızlı Türk kahvesini yudumlayabilir ya da alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında Çanakkale’ye gidiyoruz. Güzelyalı bölgesinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra Homeros’ un yazmış olduğu Ilyada ve Odessa destanına konu olan ve Truva savaşının geçmiş olduğu Truva Ören Yeri'ne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlarla bu savaşı tekrar yasayarak antik şehir içerisinde bulunan yapıları ziyaret ediyoruz serbest zaman sonrasında otele doğru hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün

Eski Ruh Mahallesi (Cumhuriyet Mahallesi) - Eski Türk Mahallesi (Alaybey Mahallesi) - Bozcaada Kalesi - Ayazma Plajı

Otelde alınan kahvaltı sonrasında, mitolojide Tenedos adası olarak bilinen, Posedion’un üflediği rüzgârların kıyılarını dantel gibi şekillendirdiği Bozcaada’ya doğru yol alıyoruz. Ezine ilçesi Geyikli iskelesine ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz feribotla yaklaşık yarım saat süren bir yolculuk sonrası ulaşacağımız Bozcaada’daki ilk durağımız tüm ihtişamı ile bizleri karşılayan ve Cenevizliler tarafından yaptırıldığı bilinen Bozcaada Kalesi olacak. Panoramik olarak göreceğimiz Bozcaada Kalesi’nden, yapılan anlatım ve çekilen fotoğraflar sonrası, Eski Rum Mahallesi (Cumhuriyet) ve Eski Türk Mahallesinin (Alaybey mahallesi) ara sokaklarında dolaşarak geçmiş Bozcaada yaşamının izlerini görüyoruz. Gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz serbest zaman diliminde Ayazma plajına giderek denize girebilirler, dileyen misafirlerimiz ise serbest zamanda Bozcaada’nın meşhur reçellerini ve kurabiyelerini alabilir aynı zamanda Bozcaada üzümlerinden üretilen şaraplarından tadabilirler. Bozcaada ziyareti sonrasında otele doğru hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün

Kaleköy - Peynir Kayalıkları - Kraliçe Valentina Yolu - Semadirek Manzarası - Zeytinli Köy - Gökçeada Merkez - Gökçeada Müzesi (Dileyenler) - Kefalos Plajı

Gökçeada (Ekstra, ücreti tur esnasın da misafirler tarafından ödenir.) Otel de alacağımız sabah kahvaltısı sonrasın da otelimizden hareketle dileyen misafirlerimizle Kabatepe Feribot iskelesinden feribota binerek Gökçeada'nın (Ekstra) eşsiz güzelliklerine doğru yola çıkıyoruz. Ege'nin mavi sularından Gökçeada'ya ulaştığımızda ilk durağımız Kaleköy’ de efsanelere konu olmuş peynir kayalıklarını, Kraliçe Valentina yolunu ve Semadirek manzarasını göreceğiz. Fotoğraf molasının ardından doğanın kucağında sakladığı yeşil zeytinliklerden adını alan Zeytinli Köy' e yola çıkıyoruz. Gökçeada'nın doğusunda, maviyle yeşilin kucaklaştığı bir köşede taş evlerin sıralandığı dar sokaklarıyla, bizleri zaman tünelin de hissettirecek bu köy de Gökçeada’ya özgü Dibek kahvesini deniyoruz ve serbest zamanın sona ermesiyle birlikte, adanın kalbine ve ziyaretçilere pek çok tarihi, doğal ve kültürel güzellik sunan adanın merkezine ulaşıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından, serbest zamanda dileyenler adanın tarihini ve kültürünü daha yakından tanımak için Gökçeada Müzesini ziyaret edebilir ve sokakları keşfederek alışveriş molası yapabilir.  Aydıncık, bir diğer adıyla Kefalos Plajı, altın rengi kumsallarıyla bizi karşılıyor. Yüzme molası için verilecek serbest sürenin bitimin de adadan ayrılıp İstanbul’a dönüş yoluna çıkıyoruz ve gecenin ilerleyen saatlerine doğru İstanbul’a varıyoruz ve siz sayın misafirlerimize, bir başka organizasyonda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

- Belirtilen Kategori Otellerde Konaklama

- Çevre Gezileri

- Rehberlik Hizmetleri

- Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

+ Müze Kart

+ Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

+ Sabah Kahvaltıları

+ Öğle Yemekleri

+ İçecekler

+ Ekstra Turlar

+ Kişisel Harcamalar

+ Feribot Bileti

Önemli Notlar
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
*Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
*Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır ayrı düşünülemez.
*Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır tek bir çocuk için kullanılır.
*En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.
*Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
*Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
*Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
*Mercedes Travego-Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Neoplan Cityliner-Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır. Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır. Vw Volt 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı. Vw Volt El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Mercedes Sprinter 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Mercedes Sprinter El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
Yurtiçi Oteler İstanbul Otelleri Antalya Otelleri Bodrum Otelleri Ultra Herşey Dahil Oteller Herşey Dahil Oteller Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT