Batum - Tiflis Turu

Batum - Tiflis Turu

Gezi Rehberi Batum - Tiflis Turu

Vize: Vizesiz

Gezilecek Yerler: Batum - Saat Kulesi - Piazza Meydanı - Medea Heykeli - Avrupa Meydanı - Ali İle Nino - Narikala Kalesi - Çay Fabrikası - Trabzon - Ayasofya

Tur Tarihleri:

Ulaşım: Gidiş-Dönüş: Pegasus Havayolları İle

Kalkış Noktaları: 06:00 Sabiha Gökçen Havalimanı -

Paylaş:

istanbul.net.tr Ara 7, 2023 ~ Ara 10, 2023

Tur Programı

1. Gün

Batum

Sabah Trabzon havalimanında transfer aracımızla buluştuktan sonra Gürcistan’a hareket ediyoruz. Yapacağımız yolculuğun ardından Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sarp sınır kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan/ Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlı döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi’ni (panoramik) görüyoruz. Ardından Batum’da bulunan otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otel aktivitelerinden faydalanıp, Batum’un gece hayatının, Casino’ların , tadını çıkarırken dileyen misafirlerimiz  Batum’un görkemli meydanlarını gezmeye çıkabilirler.  Rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezi sırasında göreceğimiz yerler; Batum Limanı, Osmanlı’dan kalan Orta Cami, Saat Kulesi, Piazza Meydanı , Medea Heykeli ve Avrupa Meydanı, Hükümet Binası, Kamu Binaları, Poseidon Heykeli, Tiyatro Binası, Alfabe Kulesi, Ali-Nino Heykeli olacaktır. Gezimiz sırasında Batum’un eski Sovyet döneminden kalan soğuk yüzünü ile günümüzdeki halini kıyaslayabileceğiz. Verilen serbest zamanın ardından buradan ayrılıyor ve otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün

Stalin Müzesi - Mishketa - Jardan Caddesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Khobuleti- Kutaisi- Khasuri istikameti üzerinden, Doğu Gürcistan’a geçiyor ve yolumuz üzerinde bulunan Gori şehrine uğruyoruz.  Şida Kartli bölgesinde Gürcü Kralı David tarafından kurulmuş küçük bir sanayi şehri olan Gori’ yi bu kadar önemli yapan, Sovyet Rusya’nın liderliğini ve Sovyetler Birliği Komünist Partisi’nin Liderliği anlamına gelen Genel Sekreteri Josep Cugaşvili (Josep Stalin)’nin burada doğmuş olmasıdır. Lakabı olan “Stalin” Rusçada çelik anlamına gelmektedir. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz turumuzda ayrıca Stalin Müzesini de gezme şansına sahip olacağız. Gori’yi geçtikten sonra Tiflis merkeze 20 dakikalık mesafede yer alan ve Gürcistan’ın Unesco tarafından koruma altına alınmış olan antik başkentlerinden Mishketa’ya ulaşıyoruz. Mtkvari ve Aragvi Nehirlerinin birleştiği yerde kurulu Mtskheta’yı ve Jvari Manastırını panoramik olarak görüyoruz. Fotoğraf molasının ardından Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e hareket ediyoruz. Tiflis’e ulaştığımızda otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği (Ekstra) için otelimizden hareketle Meşhur Jardan Caddesi ve çevresinde serbest zaman vereceğiz. Serbest zamanın ardından belirtilen saatte buluşup tekrardan otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

3. Gün

Sülfür Hamamları - Narikala Kalesi - Metekhi Kilisesi - St.Trinity (Sameba) Katedrali

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Avlabari yakınlarında Kafkasya’nın en büyük dini yapısı St.Trinity (Sameba) Katedrali’ni gezmeye koyuluyoruz. 15 bin kapasiteli bu muhteşem yapıyı gezdikten sonra, Asya’nın en eski şehirlerinden olan ve Mtkhvari (Kura) nehri kenarında kurulu, eski Tiflis’e ( Old Tbilisi ) iniyoruz. Rehberimiz eşliğinde Sülfür Hamamları, Narikala Kalesi, Metekhi Kilisesi ve şehrin kurucusu Kral Vakhtang Gorgasali’nin Heykelini ( panoramik), Haydar Aliyev Parkını, Juma Camisini, Şehrin içerisindeki Şelaleyi, Yer Altı Çarşısını ve Tiflis Meydanı gezdikten sonra, Çarlık döneminin en güzel yapılarına ev sahipliği yapan Türk Sokağı olarak da adlandırılan, Agmashenebeli Caddesinde aperatif öğle yemeğimizi (Ekstra) alıyoruz. Caddede vereceğimiz serbest zamanın ardından bölgenin Vernisaja gidiyor, sanat ve porselenciler Sokağı ile Sovyetler döneminden kalma değerli eşyalar bulunduğu Pazar’da gezimizi bitiriyor, Barış Köprüsü ve Mantar binayı panoramik görüyor, Rustaveli Caddesine gidiyoruz. Sovyet döneminden kalma Gürcistan Parlamento, Posta, Opera ve Filarmoni Binalarını görüyor ve  St. George’un Altın Heykelinin bulunduğu Özgürlük Meydanına ulaşıyoruz. Özgürlük meydanında fotoğraf molası verdikten sonra otelimize dönüyoruz. Belirlenen saatte lobide buluşuyor, Kafkas eğlencesi şeklinde alacağımız akşam yemeğimiz (Ekstra) için yerel restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrasında dileyen misafirlerimiz ile kafeler sokağı olarak bilinen Sheriden’de gidiyoruz.  Konaklama otelimizde.

4. Gün

Çay Fabrikası - Trabzon Ayasofya - Gümüş Atölyesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Gori- Kutaisi- Batumi güzergahını takiben Sarp Sınır kapısına ulaşıyor ve çıkış işlemlerimizi yaparak Gürcistan’dan ayrılıyoruz. Karadeniz sahilini takiben Trabzon’a hareket ediyor ve  Sürmene ilçesine ulaşıyoruz. Sürmene’de binlerce yıllık el sanatı kültürünün evrensel boyuta ulaştığı Sürmene bıçaklarının hangi aşamalardan geçtiğini öğreneceğiz ve Sürmene bıçağı alma imkânı bulacağız. Alışveriş molamızın ardından çay toplama makasını alıp çay bahçesinin içine girerek hem çay topluyoruz hem de hatıra fotoğraflarımızı çekiniyoruz Karadeniz denildiğinde akla ilk gelen ürün olan ve istatistiksel olarak ülkemizde en çok tüketilen ürünlerin başında gelen çay bitkisinin sofralarımıza ulaşana kadar hangi aşamalardan geçtiğini öğrenebileceğimiz çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. İkram edilen çaylar eşliğinde yapılacak sunumda çay hakkında bilmediğimiz birçok şeyi yerinde öğrenme fırsatı bularak ulusal marketlerde bulunması çok zor olan Mayıs Çayını alabilme imkânımız oluyor.  Çay fabrikası gezimiz sonrasında Trabzon Ayasofya’sına hareket ediyoruz. Kommenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikayı ve fresklerini tanıdıktan sonra bölgenin en büyük gümüş atölyesine gidiyoruz. Burada Gümüş, Telkâri, Trabzon hasır bileziği ve ülkemizde sadece Trabzon’da üç aile tarafından yapılan, Kazaz Türkleri tarafından bölgeye kazandırılan en değerli sanat olarak nitelendirilen ve bayanlar için hayranlık uyandıran işçiliğiyle Kazaziye sanatının inceliklerini öğreniyoruz. Alışveriş molamızın ardından havalimanına geçiyoruz ve siz değerli misafirlerimizi bir başka organizasyonda buluşmak dileğiyle uğurluyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

- Ekonomi Sınıfı Uçuşlar

- Belirtilen Kampta Konaklama

- Lüks Otobüsler İle Ulaşım

- Çevre Gezileri

- İkramlar

- Programda Belirtilen Turlar

- Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

+ Sabah Kahvaltıları

+ İçecekler

+ Öğle Yemekleri

+ Kişisel Harcamalar

+ Ekstra Turlar

+ Yurtdışı Çıkış Harcı

+ Müze Kart

+ Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

ÖNEMLİ NOT:Batum'a Geçiş Kuralları;
18 Yaş altı misafirlerimizin Anne - Baba Olmadan geçişleri için Muvafakatname almaları gerekmektedir.
Kimliklerin Yeni olması zorunludur (Çipli Kimlik) Yada pasaportları ile geçiş yapabilirler. (Yeni kimlik kartı - Pasaport  (Kimlik arkasının kontrol edilmesi ve çipin hasarlı veya düşmüş  olmaması gerekiyor. )
Tüm Misafirlerimiz için Bebek dahil kimliklerinin yeni tip olması ve Resim olması zorunludur.
Harç pulu (Sınır Kapısından Alınmaktadır)

Önemli Notlar:
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
*Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
*Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır ayrı düşünülemez.
*Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır tek bir çocuk için kullanılır.
*En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.
*Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
*Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
*Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
*Mercedes Travego-Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Neoplan Cityliner-Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır. Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır. Vw Volt 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı. Vw Volt El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Mercedes Sprinter 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Mercedes Sprinter El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
Yurtiçi Oteler İstanbul Otelleri Antalya Otelleri Bodrum Otelleri Ultra Herşey Dahil Oteller Herşey Dahil Oteller Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT