Kuşadası - Çeşme - Pamukkale Turu

Kuşadası - Çeşme - Pamukkale Turu

Gezi Rehberi Kuşadası - Çeşme - Pamukkale Turu

Vize: Vizesiz

Gezilecek Yerler: Efes Antik Kenti - Meryem Ana Evi - Alaçatı - Çeşme - Kuşadası - Şirince - Pamukkale

Ulaşım: Gidiş-Dönüş: Lüks Otobüsler İle

Kalkış Noktaları: 21:30 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı - 22:00 Gayrettepe Metro İstasyonu (Denizbank karşısı) - 23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü İspark Otoparkı  - 23:10 Kozyatağı Hilton Otel Yanı ( Yenisahra Köprüsü Otobüs Durağı ) - 23:20 Kartal Köprüsü (Ankara Yönü) -

Paylaş:

istanbul.net.tr May 30, 2024 ~ Haz 2, 2024

Tur Programı

1. Gün

İstanbul - Bursa - Balıkesir - Manisa - İzmir - Aydın

Belirtilen kalkış noktalarından siz değerli misafirimizle yolculuğa başlıyoruz.Önemli Not: İzmit bölgesinden katılım göstermek isteyen misafirlerimiz Dilovası Oksijen tesisleri girişinden katılım sağlayabilirler.  Turumuzun gidiş dönüş güzergahının farklı olması sebebiyle Bursa'dan katılan misafirlerimiz dönüş yolunda İzmit veya Bozüyük dinlenme tesislerinde inmek durumundadır. Bu durumu kabul ederek tura katılım gösterilmiş sayılacaktır.

2. Gün

İzmir - Konak Meydanı - İzmir Saat Kulesi - Hasan Tahsin Anıtı - Kızlar Ağası Hanı -Tarihi Asansör - Alaçatı - Çeşme

Gece yolculuğumuz sonrasında sabah saatlerinde İzmir'e varış. Kahvaltı için verilecek mola sonrası İzmir’in meşhur Saat Kulesini ve Kurtuluş Savaşında düşmana ilk kurşunu atan Gazeteci Hasan Tahsin Anıtını görmek için Konak Meydanı’na ulaşıyoruz. Burada verilen kısa bir fotoğraf molası ardından yine İzmir’in önemli yapılarından olan, Kemeraltı çarşısının uğrak noktalarından tarihi Kızlarağası Han ına gidiyoruz. Verilen zaman sonrası, Tarihi Asansöre gitmek için  bir döneme sesiyle, filmleriyle damgasını vurmuş Dario Moreno’nun evinin de bulunduğu Dario Moreno Sokağı na ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada verilen serbest zamanda asansörle yukarıya çıkabilirler ve İzmir’in doyumsuz manzarasını seyredebilirler. Burada verilen fotoğraf molası sonrasında antik Çağ’ın 12 İon kolonisinden biri olan ve antik dönemdeki ismi Erythrai olan Türk turizminin gözbebeği Çeşme'ye ulaşıyoruz. Burada 1508 yılında ll. Beyazıt' ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı kalesini ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında Çeşme çarşısında verilen serbest zamanı takiben Çeşme den ayrılarak, antik dönemde ismi Agrillia günümüzdeki ismi ile Alaçatı'ya ulaşıyoruz. Kendine özgü birbirinden etkileyici taş mimarisi evleri, yel değirmenleri ve bol rüzgârı ile ünlü bu güzel kasabada vereceğimiz serbest zamanın ardından antik dönemde ismi Agrillia olan günümüzdeki ismiyle Alaçatı olacak. Kendine özgü taş mimarisi, yel değirmenleri ve rüzgarı ile ünlü bu güzel kasabada vereceğimiz serbest  zamanda dileyen misafirlerimiz Arnavut kaldırımlarında gezip, fotoğraflarını çekebilir. Rüzgar sörfü ile meşhur bu şirin tatil beldesinde verilen serbest zaman sonrası güzel anılar ve keyifli hatıralar ile ile buradan ayrılıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3. Gün

Efes Antik Kenti - Meryem Ana Evi - Şirince Köyü - Kuşadası

Otelimizde alınan sabah kahvaltı sonrasında, otobüsümüzle zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, Safranbolu mimarisine benzer evleri ve meyve şaraplarıyla ünlü, eski bir Rum köyü olan Şirince'ye ulaşıyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ve verilen serbest zamanın ardından yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Tadım  ve alış-verişimizin ardından Şirince'den ayrılarak, Kuşadası’nı fotoğraflayabileceğimiz Gazi Beğendi bölgesine gidiyoruz. Burada verilen fotoğraf molası sonrası, Kuşadası şehir merkezine ulaşarak kısa bir mola veriyoruz. Serbest zaman sonrası otobüsümüz de buluşarak Efes Antik Kenti ne ulaşıyoruz. Kazıları 120 yıldan fazladır sürdürülen Efes Antik Kentini gezmeye başlıyoruz. Odeon,  Kuretler Caddesi, Latrinalar, Skolastika Hamamı, Celsus Kütüphanesi, Aşk  Evi, Agora, Tiyatro, Devlet Sarayı, Trajan Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Liman Caddesi gezileri sonrasında Bülbül Dağı eteklerinde bulunan  Meryem Ana Evi’ne varış. Yatağa bağımlı Alman rahibe Anna Katharina Emmerick’in rüya vizyonlarından yola çıkılarak bulunmuş, 1967 yılında Papa 6.Paul tarafından kutsal Haç yeri kabul edilen Meryem Ana Evi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Otele varış, akşam yemeği otelimizde.

4. Gün

Hierapolis Tiyatrosu - Apollon Tapınağı - Pamukkale

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Pamukkale'ye varıyoruz. Dünyada benzeri sadece İtalya'da Travertino isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla travertenler sizleri kendine hayran bırakıyor. Burada yürüyüşe izin verilen terasta gezerken Denizli ovasına hakim Travertenler’de çekeceğiniz fotoğraflar, güzel bir gezinin anıları olacak. Sonrasında ulaşacağımız Apollon Tapınağı ve onun yanında yer alan, antik çağda Cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium yani Cin Deliği’ni görerek rehberimizden bilgiler alıyoruz. Daha sonrasında Anadolu nun en iyi koruna gelmiş tiyatrolarından olan Hierapolis Tiyatrosu’nu ziyaret ediyoruz. Bu keyifli gezimizin ardından ev tekstili denilince sadece ülkemizde değil tüm dünyada akla gelen Denizli tekstil ürünlerini görmek ve alışveriş yapmak için tekstil fabrikasına gidiyoruz. Sonrasında  İstanbul’a doğru dönüş yoluna geçiyoruz, İstanbul’a ulaşıyor ve siz sayın misafirlerimize bir başka acente organizasyonunda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

- Belirtilen Kategori Otellerde Konaklama

- Lüks Otobüsler İle Ulaşım

- Rehberlik Hizmetleri

- Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

+ Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

+ Öğle Yemekleri

+ İçecekler

+ Programda Belirtilmeyen Yemekler

+ Ekstra Turlar

+ Müze Kart

+ Kişisel Harcamalar

Önemli Notlar

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
*Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
*Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır ayrı düşünülemez.
*Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır tek bir çocuk için kullanılır.
*En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.
*Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
*Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
*Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
*Mercedes Travego-Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Neoplan Cityliner-Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır. Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır. Vw Volt 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı. Vw Volt El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Mercedes Sprinter 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Mercedes Sprinter El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
Yurtiçi Oteler İstanbul Otelleri Antalya Otelleri Bodrum Otelleri Ultra Herşey Dahil Oteller Herşey Dahil Oteller Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT