Uçaklı Mini Gap Turu

Uçaklı Mini Gap Turu

Gezi Rehberi Uçaklı Mini Gap Turu

Vize: Vizesiz

Gezilecek Yerler: Cendere Köprüsü - Karakuş Tümülüsü - Diyarbakır Surları - Ulu Camii - Midyat - Mardin - Kasımiye Medresesi - Abbara  - Göbeklitepe - Şanlıurfa - Balıklı Göl - Kapalıçarşı - Gümrük Han - Harran - Halfeti - Bakırcılar Çarşısı - Tahmis Kahvesi

Ulaşım: Gidiş-Dönüş: Pegasus Havayolları İle

Kalkış Noktaları: 04:30 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı -

Paylaş:

istanbul.net.tr May 29, 2024 ~ Haz 1, 2024

Tur Programı

1. Gün

Nemrut Dağı Gün Doğumu – Cendere Köprüsü – Karakuş Tümülüsü – Diyarbakır - Diyarbakır Surları – Ulu Camii

Değerli Konuklarımız, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan, Pegasus Havayollarına ait 06:45 PC2150 İstanbul – Adıyaman uçuşu ile Adıyaman’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Adıyaman’a indikten sonra Kahta’ya doğru yola çıkıyoruz. Kahta ilçe merkezine geliyor ve ekstra Nemrut Dağı turunun gerçekleştireceğimiz minibüslerimize geçiyoruz.Nemrut Dağı Turu; Bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na hareket ediyoruz. İlk durağımız Kommagene Krallığı’nın kraliçe ve prensesleri için yapılan Karakuş Tümülüsü olacak, tümülüsü ziyaret ettikten sonra, Eski Kahta Kalesi’ni ve Arsemia Antik Kenti’ni panoramik olarak görüyor ve Roma İmparatorluğu’nun inşa ettiği Cendere Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında minibüslerimize tekrar binerek Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz. Merdivenli yol üzerinden yürüyerek zirveye çıkıyoruz. Kommagene kralı Antiokhos adına yapılan tümülüsü, Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyor ve Nemrut Dağı gezimizi tamamlayıp bizleri bekleyen minibüslere binerek tur aracımızla buluşuyoruz.Nemrut Dağı gezimizin ardından Diyarbakır yolculuğumuza başlıyoruz. Diyarbakır Ulucamii, Diyarbakır Surları’nı, Urfa Kapı’yı, Mardin Kapı’yı, Keçi Burcu’nu gördükten sonra konaklama otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Kahvaltı: THY Uçağında, uçak içi ikram ile alınacaktırÖğle Yemeği: Kahta’da serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.Konaklama: Diyarbakır Otelleri; ( Plaza Otel, Pristege Otel, Anemon Otel Vb.) Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır.

2. Gün

Midyat – Midyat Konuk Evi – Mor Gabriel yada Deyrul Zaferan Manastırı – Mardin – Kasımiye Medresesi – Ulu Camii – Abbaralar

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Süryanilerin ilk yerleşim yerlerinden biri olan Tur Abdin Bölgesi’nin kalbi Midyat’a ulaşıyoruz. Sıla Dizisi’nin de çekildiği Midyat Konuk Evi ziyaretimizi yapıyoruz. Burada yöresel telkâri işlemecilerinde vereceğimiz serbest zamanın ardından Süryaniler için kutsal kabul edilen Mor Gabriel Manastırı’na (Bölge Yoğunluğuna göre Deyrul Zafaran Manastırı veya Mor Gabriel Manastırı ziyaret edilecektir. ) hareket ediyoruz. Manastır ziyaretimizin ardından Mardin’e ulaşıyoruz. Mardin gezimize ilk olarak Süryani’sinden Arap’ına birçok farklı kültür ve inancın birleşimi olan Mardin gezimize başlıyoruz. Taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyüleyen eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesi’nden başlıyoruz. Sonrasında aracımızdan inerek Ulu Cami’ye yürüyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz ile Mardin’in en büyük camisi olan, Camii Kebir olarak ta adlandırılan Ulu Cami’ye ulaşıyoruz. Ulu Cami ve Minaresi’nin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin eşekler ile yapıldığı sokaklardan ve evlerin altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Tarih kokulu sokaklarda yürüyerek gerçekleştireceğimiz Eski Mardin turumuzun sonrasında konaklama otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Kahvaltı: Konaklama otelinde açık büfe yada set menü olarak alınacaktır.Öğle Yemeği: Midyat’ta Cihan Et Lokantasında serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.Konaklama: Mardin & Midyat Otelleri: ( Matiat Otel, Raymar Otel, Yay Grand Otel, Anemon Otel Vb.)Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır.

3. Gün

Göbeklitepe – Şanlıurfa – Balıklı Göl – Kapalı Çarşı – Gümrükhan – Harran – Sıra Gecesi

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Şanlıurfa yolculuğumuza başlıyoruz. Gezimizde ilk olarak dünyanın bilinen en eski tapınağı olan Göbeklitepe’de hayvan kabartmalarını görüyor ve bu gizemli tarihe tanıklık ediyoruz. Sonrasında Göbeklitepe’den ayrılıyor ve Şanlıurfa Şehir merkezine ulaşıyoruz. Şanlıurfa şehir merkezinde Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camii’ni ziyaret edip, çarşılarda vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Alışverişimizin ardından dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan konik kubbeli evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evleri’ni görüp bir tanesine misafir oluyoruz Harran gezimizi tamamlıyor ve konaklama otelimize yerleşiyoruz. Şanlıurfa’da otel konaklamamız oda – kahvaltı olarak gerçekleşecektir. Dileyen misafirlerimizle birlikte Ekstra Sıra Gecesine katılacağız. Kahvaltı: Konaklama otelinde açık büfe yada set menü olarak alınacaktır.Öğle Yemeği: Mardin Adana Dostlar sofrasında serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.Konaklama: Şanlıurfa Otelleri: ( Arad Otel, Harran Otel, Grand Gülizar Otel Vb.)Akşam yemeği: Sıra gecesinde ya da konaklama otelinde ekstra olarak alınacaktır. Sıra Gecesi Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi, yıllardan beri kuşaktan kuşağa aktarılan insanların sosyal hayatlarında topluca eğlendikleri özel günlerini kutladıkları, yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, yöresel halk oyunlarının oynandığı, çiğköfte, ayran, şıllık ve acı kahve mırranın ikram edildiği eğlence

4. Gün

Halfeti – Gaziantep (Ayıntap) Kalesi – Naib Hamamı – Savaş Müzesi – Almacı Pazarı – Bakırcılar Çarşısı – Tahmis Kahvesi

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Halfeti’ye hareket ediyoruz. Sular altında kalmış Halfeti’de Fırat Nehri’nin kıyısında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Ekstra Halfeti tekne turumuzda eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını ve Savaşan Köyü’nde meşhur Batık Minare’yi görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzun ardından siyah gülleriyle ünlü Halfeti’den ayrıldıktan sonra Gaziantep doğru hareket ediyoruz. Gaziantep gezimize ilk olarak Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Zeugma Müze gezimizin ardından Kurtuluş Savaşı sırasında kentin düşmana karşı direnişinin anlatıldığı tematik bir müze olan Kurtuluş Savaşı Müzesi’ne gidiyoruz. Müze binasının altında bulunan mağara ve buradan şehrin farklı yönlerine açılan geçitlerin bulunduğu sergi alanını, Antep'in koca bir orduya karşı koyuşunun sırrını, mermi toplayan çocuklar canlandırmasını, İmalat-ı Harbiye canlandırmasını, savaşta kadınlarımız canlandırmasını, şehitlerin nakli canlandırmasını görüyoruz. Sonra günümüzde hala faal olan Naib Hamamı’nın önünde durup 14 Şehitler Anıtı’nı görüyor, Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesi’ni panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlamadan önce öğle yemeği için serbest zaman vermiyoruz. Öğle yemeğimizin Bakırcılar Çarşısı’ndan geçerek Almacı Pazarı’nı, Zincirli Bedesten’i görüp Tahmis Kahvesi’nde Sütlü Menengiç kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile dinleniyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra dönüş için Saat 22:25’d2 hareket edecek PC2409 Gaziantep – Sabiha Gökçen Havaalanı uçağımızın C/in işlemleri için havaalanına hareket ediyoruz. Gaziantep Havaalanında bir başka Coral Travel organizasyonunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.Kahvaltı: Konaklama otelinde açık büfe yada set menü olarak alınacaktır.Öğle yemeği: Gaziantep Köşk Restoran’da ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.Konaklama: Bu Akşam Otel Konaklaması Bulunmamaktadır.

Fiyata Dahil Hizmetler

- Lüks Otobüsler İle Ulaşım

- Belirtilen Kategori Otellerde Konaklama

- Çevre Gezileri

- Ekonomi Sınıfı Uçuşlar

- Rehberlik Hizmetleri

- Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

+ Öğle Yemekleri

+ İçecekler

+ Kişisel Harcamalar

+ Ekstra Turlar

+ Müze Kart

+ Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

Önemli Notlar:
*Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez.
*Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
*Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
*Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine *1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
*Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır.
*Tek bir çocuk için kullanılır.
*En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.
*Program zamanlamasında hava, yol vb. nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
*Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
*Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
*Mercedes Travego-Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Neoplan Cityliner-Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Mitsubishi Safir 54+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
*Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır. Isuzu Turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır. Vw Volt 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı. Vw Volt El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Mercedes Sprinter 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
*Mercedes Sprinter El 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.
Yurtiçi Oteler İstanbul Otelleri Antalya Otelleri Bodrum Otelleri Ultra Herşey Dahil Oteller Herşey Dahil Oteller Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT