Gizemli Yolculuk

Sinema Film Arşivi Gizemli Yolculuk
Gizemli Yolculuk

Orjinal Adı: Gizemli Yolculuk

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Roberto Ando

Film Türü: Duygusal

Oyuncular: Alessio Boni,
Donatella Finocchiaro, Valeria Solarino,
Claudia Gerini, Emir Kusturica
Yapım: Rodeo Drive-Medusa
İthalat ve Dağıtım: Belge Film

Fragman Adresi: http://cinema-tv.corriere.it/film/viaggio-segreto/04_38_02.shtml

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Vizyon Tarihi: 27 Kasım 2009

Bu bir “yeniden yapılanma” hikâyesidir. Başından trajik olduğu kadar suç da barındıran bir olayın yeniden yapılanması. Ve aynı zamanda iki farklı hayatın yeniden yapılanması. Bu yapılanmanın iki kahramanı, Leo ve kırılgan kız kardeşi Ale. Ale’nin ansızın evleneceğini duyurması, iki kardeş arasında parçalanmaya sebep olur. İkisinin arasında her zaman oldukça hararetli bir bağ olmuştur, birer yetişkin olduktan sonra bile, tamamen onlara özgü ve mahrem bir bağ. Beklenmedik bir olasılıkla, gerçekte zihinleri daha önce hiç kesişmemişti.

Gizemli bir şekilde, kaderin inanılmaz, hatta zalim bir oyunu sonucunda, Leo, Ale’nin Sırp ressam nişanlısının (Emir Kusturica), Sicilya’da kızkardeşine bir ev almayı plânladığını öğrenir. Ancak bu evin kızkardeşinin bilmediği bir sırrı vardır; iki kardeş henüz çocukken daha sonra hiç konuşulmayan bir aile trajedisi sonucunda bu evden kaçmaya mecbur kalmışlardır.

Leo, böylece Sicilya’ya, köklerine doğru gizemli bir yolculuk yapmak zorunda kalır. Burası nefes kesici bir doğa, şehvet, insafsız bir hayatiyet, korkunç yıkım ve herşeyin ötesinde hayatını küllerinden yeniden kurmak için karşı konulmaz bir arzu uyandıran bir kara parçasıdır. Leo’nun bu gizemli yolculuğu, O’nu ailesinin hikâyesindeki karmaşayı derinlemesine araştırmak ve bir cinayetle, bu eve, bu kara parçasına gömülmüş çözülmeyen bir gizemle yüzleşmek zorunda bırakır. Nihayet bu korkunç lânetten kurtulmak…

Çocukluklarını mahveden bu yaranın sebep olduğu bu gizemli yolculuğa, kızkardeşini korumak zorunda olduğunu düşünerek başlayan Leo, sadece anıların iyileşmesiyle kavuşulan bir sıradışı aydınlanmaya ulaşır. Hatta Leo, bu çok güzel ve zorlu hedefe giden tek gerçek yolun, hayatın kendisinin sınırsız topraklarında olduğunu keşfeder.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT