İçimdeki Sessiz Nehir

Sinema Film Arşivi İçimdeki Sessiz Nehir
İçimdeki Sessiz Nehir

Orjinal Adı: İçimdeki Sessiz Nehir

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Mustafa Serkan Eröz

Film Türü: Dram

Senaryo: Mustafa Serkan Eröz
Görüntü Yönetmeni: Özer Öner
Sanat Yönetmeni: Özgür Soyyılmaz
Müzik: Taner Sarf
Oyuncular: Ali Yiğit, Taies Farzan, Emre Onur, Semiha Aydemir, Erhan Başkurt, Asuman Şen, Nalan Başaran, Ufuk Kıray, Ferhan Başkurt

Fragman Adresi: http://www.icimdekisessiznehir.com/

Orjinal Sitesi: http://www.icimdekisessiznehir.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Vizyon Tarihi: belirsiz

Halis 40’lı yaşlarda, geçimini kendisine ait katmer dükkanı ile sağlayan kendi halinde, insanlar tarafından sevilip sayılan bir adamdır. Eşi Ayla ile arasında yıllardır süren soğukluğu artık kanıksamıştır. İstanbul’da Üniversite okuyan kızları Öykü ise Halis ve Ayla’nın belki de tek ortak noktalarıdır.

Daha 16 yaşında Halis’le elenmiş olan Ayla okumamış olmanın eksikliğini bol bol roman okuyarak ve belediyenin kadınlar için açmış olduğu kurslara katılarak gidermeye çalışır.

Hükümet tarafından yaşadıkları bu sahil kasabasına kurulması planlanan atık tesisine karşı çıkması nedeniyle merkez tarafından baskıya uğrayan belediyenin yaşadığı maddi zorluğu aşmasında diğer kasabalı kadınları da organize eden Ayla’nın tek öfkesi eşi Halis’tir.

Aynı zamanda belediye encümenliği de yapan Halis bir gün katmer dükkanına yanında çalıştırmak üzere Meznun’u alır. Saddam döneminden sonra kaçak yollardan Türkiye’ye gelmiş olan Meznun bir süre Tuzla’daki tersanelerde kaçak olarak çalışmış ancak buradaki ölümcül kazalardan sonra taşeron firma zaten kaçak olması nedeniyle ilk olarak kendisini işten çıkarmıştır.

Başlangıçta kendisini işe aldığı için Halis’e minnettarlık duyan Meznun bir süre sonra ailenin gergin ama kanıksanmış sıradan hayatlarını yerle bir eder. Mahremiyet kalkar ve bilinen ama konuşulmasından bile çekinilen gerçeklerle aile yüzyüze kalır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT