Mihrabad Mesire Yeri

Adres: Kanlıca Üsküdar İstanbul

Paylaş:

3 Yorum:

istanbul.net.tr Haziran 1, 2012

Kanlıca'nın hemen üstünde yıllara, şarkılara ve istanbul'un bütün renklerine şahitlik etmiş bir tabiat mirası, istanbul Boğazı'na hakim bir tepe üzerine kurulan koruluk, fıstık çamları, erguvanlar, çınarlar, serviler başta olmak üzere bir çok ağaç ve bitki türünü barındırır. Özellikle bahar aylarında katır tırnakları ve defne kokuları arasında dolaşmak ayrı bir keyiftir.

Kanlıca'da boğaza hakim bir tepede bulunan koruluk erguvanlar, çınarlar ve serviler başta olmak üzere bir çok ağaç ve bitki türünü barındırır. 200 dönüm üzerine yayılan mesire yeri, oturma alanları, kafeteryası, koşu parkuru, çocuk parkı ve diğer birimleriyle günün her saati dolup taşmaktadır.

Bölge, Boğaz'ın kıyısındaki yalısıyla birlikte Abdülhamit'in Berlin Büyükelçisi Sadullah Paşa'nın eşi Necibe Hanım tarafından Mısırlı Abbah Halim Paşa'nın kızı olan Rukiye Hanım'a yüz görümlüğü olarak verilmiş, prenses de yalıyı bugünkü haliyle yeniden inşa ettirmiştir.

200 dönüm üzerine yayılan mesire yeri, oturma alanları, büfesi, koşu parkuru, çocuk parkı ve diğer birimleriyle günün her saati dolup taşmaktadır. Boğaz'ın ikinci gerdanlığı F. Sultan Mehmet Köprüsü'nün en iyi göründüğü alanlardan biri olan Mihrabad, istanbul'a gelen yabancıların da önemli uğrak noktalarındandır.

Ulaşım: Mihrabad Mesire Yerine sahilden (Kanlıca yönü) girilebildiği gibi, TEM bağlantı yolu Kavacık Tekke mevkiinden de ulaşılabilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Pekala mangal yapabilme imkanımız olabiliyor mu ?
Mangal yapılabiliyor mu ? Su var mı el yıkamak için? Lavabo vesaire durumu nedir gidenler yazabilir mi? Masa var mı mesela yoksa yerde oturup mu piknik yapılabilir ? Bunlar önemli gençler :)
Piknik yapmak için masa lar var mangal yakmak yasak.. Daha çok romantik yürüyüş yapmak ve manzara
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

İstanbul Fotoğrafları İstanbul Tarihi İstanbul Müzeleri Dini Mekanlar Tarihi Eserler İstanbul İlçeleri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT