Jin

Orjinal Adı: Jin

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Reha Erdem

Film Türü: Dram

Film Süresi: 122 dk

Görüntü Yönetmeni: Florent Herry.
Yapımcı: Ömer Atay.
Müzik: Hildur Gudnadottir.
Oyuncular: Deniz Hasgüler, Onur Ünsal, Sabahattin Yakut, Yıldırım Şimşek.
Dağıtım:PinemArt.

Orjinal Sitesi: http://www.jin-film.com.tr

Paylaş:

2 Yorum:

istanbul.net.tr Belirsiz..

Vizyon Tarihi: 15 Mart 2013

Jîn, 17 yaşlarında, hayata katılmak için çıkışları zorlayan ve bu yolda karanlık ormanları cesurca aşmaya çalışan, sanki bir ‘Kırmızı Başlıklı Kız’dır.

Film, Jîn’in bilmediğimiz bir nedenle, dağdaki silahlı bir örgütten kaçmasıyla başlar. Hem kaçtığı örgüt elemanlarından, hem de kolluk kuvvetlerinden gizlenerek, dağlarda, ormanlarda yapayalnız günler ve geceler geçirir. Amacı bir büyük şehre, hayata, belki de hiç görüp bilmediği büyük dünyaların hayallerine ulaşmaktır.

Küçük ama dayanıklı vücudu, taze ama güçlü iradesiyle kendine doğanın ürkütücü karanlığı ve vahşiliğinde yer açmayı başarır. Çatışmaların ortasında kalır, üzerine açılan ateşlerden cesurca korunmayı bilir, korkar, üşür, karnını doyurur. Ona en büyük gücü ve teselliyi, belki benzer tehditler altında beraber saf tuttuğu hayvanlar verir. Bir bombardımandan korunmak için bir ayıyla bir ini paylaşır, bir geyikle dayanışır, yaralı bir eşeği tedavi eder, yumurtasını yediği bir vahşi kuşla anlaşır, bir vaşak tarafından teselli edilir, bir yılan tarafından uyarılır, bir at tarafından korunmaya çalışılır...

Sonunda elde ettiği sivil giysilerle dağdan iner.

Ancak onun için ova dağdan daha tehlikeli, daha tehditkar ve daha can yakıcıdır. Ne kadar uğraşsa ve çırpınsa da gittikçe daralan çemberden çıkıp hayalini kurduğu yere (?) bir türlü varamaz. Küçük narin vücudu gibi kalbi de ağır yaralar almaya devam eder.

Büyük bir hayal kırıklığıyla dağlara, yalnızlığına geri döner. Doğanın içine, melankolik, uzanır. Yine bombaların ve kurşunların altında, devrilen ağaçların, parçalanan hayvanların arasına sıkışır. Artık isyanı çaresizliğe dönüşmüştür.

Bu çıkışsız yolda, yaralı bedenini ve kalbini kucaklayacak, ağaçlar ve hayvanlardan başka kimsesi yoktur.

son derece yuzeysel, suya sabuna dokunmadan siyaset yapmaya kalkinca boyle oluyor (olamiyor) iste. Reha Erdem artik kendini tekrarlamaktan kurtulmali
Son derece başarılı, suya sabuna, kire toprağa, hayata, doğaya ve insana dokunan, cesur ve güzel bir film. Türkiye'nin kendine özgü sinema diline sahip bir yönetmeni varsa o da Reha Erdem'dir ve her filmde bu hissediliyor. Politik ajitasyon bekleyenler başka filmler de izleyebilirler, Mahsun Kırmızıgül filmleri gibi. Bu filmi izlemek dahi bilgi, tecrübe ve emek gerektiriyor.
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT