Kaçış

Kaçış

Kaçış

Orjinal Adı: Kaçış

Vizyon Tarihi: Aralık 23, 2016

Yönetmen: Kenan Kavut

Film Türü: Dram

Senaryo: Kenan Kavut.
Yapımcılar: K2 Film Yapım.
Görüntü Yönetmeni : Florent Herry.
Oyuncular: Ali Suliman, Jale Arıkan, Muhammed Cangören, Mustafa Avkıran, Burak Çimen.
Dağıtım: M3 Film.

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr 23 Aralık 2016 Cuma

Ülkesindeki iç savaştan kaçan Suriyeli Cabir (35), bir kafileyle birlikte Türkiye'nin sınır vilayeti Edirne'ye kadar gelmiştir. Grup, Meriç Nehri'ni aşarak Yunanistan'a geçmek üzereyken güvenlik güçlerinin baskınına uğrar. Cabir, bu baskından kaçar kurtulur. Issız bir bölgede birkaç gün saklanır. Fakat hava soğuk, karnı açtır. Karnını doyurmak için arandığı bir vakitte, avlanan bir Kurbağacı'yla karşılaşır. Kurbağacı'nın yemeğinden aşırmaya çalışırken fark edilir. Kurbağacı'yla aralarında bir arbede yaşanır. Bu arbedede Cabir, hiç istemeden Kurbağacı'yı öldürür. Yüzme bilmemektedir. Nehri geçene kadar bu bölgede kalmak zorunda olduğundan kimseler fark etmesin diye Kurbağacı'yı bataklığa gömer.

Aliye (42) Edirne'nin, Yunanistan sınırındaki bir köyünde kocası Sadık'la(55) birlikte yaşamaktadır. İki yıl önce şehirde yaşıyorken kocası işleri batırmış ve çiftlikte buldukları yatılı iş nedeniyle bu köye taşınmak zorunda kalmışlardır. Çiftin çocukları olmamıştır. Bu yüzden araları bozuktur. Sadık zor bela bulduğu işi boşlayıp, karısı Aliye'yi de yalnız bırakarak sık sık ortadan kaybolmaktadır. Yakın zamanda yine evden çıkmış ve tüm işleri bırakarak ortadan kaybolmuştur. Aliye ise onun yokluğunda tüm gayretiyle işlerin üstesinde gelmeye çalışmakta, kovulmamak için elinden geleni yapmaktadır. Aliye, ardiyede hasta bir kaçak göçmenle karşılaşır. Cabir'dir bu. Onu ihbar etmek ister, sonra vazgeçer.

Bölge insanı çevrelerinde göçmenleri görmeye alışkın olduğundan ne tür sıkıntılar yaşadıklarını bilmektedirler. Aliye, iyileşmesi için Cabir'e yardım elini uzatır. Birbirlerinin dilinden hiç anlamayan bu iki yalnız ve mutsuz insan, zamanla birbirlerine sığınmaya başlarlar. Bir süre sonra Cabir, evde gördüğü bir fotoğraftan öldürdüğü Kurbağacı'nın Aliye'nin kocası olduğunu zanneder. Adam öldürmekten zaten vicdan azabı çeken Cabir'in sıkıntısı daha da artar. Üstelik Kurbağacı'nın hayaleti peyda olmuş, olur olmaz zamanlarda Cabir'in karşısına çıkıp onu boğup öldürmeye çalışmaktadır. Artık delirme noktasına gelen Cabir'in tüm olanlardan kurtulmak için tek bir şansı vardır: Yine kaçmak... Fakat kocasını öldürüp kendisini mağdur ettiğini düşündüğü Aliye'yi de bırakıp gitmesi zordur. Beklenmedik bir anda Aliye'nin kocası Sadık çıkıp gelince de işler iyice çığırından çıkar.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT