Kahraman İnekler

Sinema Film Arşivi Kahraman İnekler
Kahraman İnekler

Orjinal Adı: Home On The Range

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Will Finn, John Sanford

Film Türü: Çizgi film

Seslendirme Kadrosu: Judi Dench, Randy Quaid, Roseanne Barr, Cuba Gooding Jr, Jennifer Tilly, David Buscemi, Sarah Jessica Parker, Carole Cook, Ann Richards
Yapımcı: Alice Dewey Goldstone
Senaryo: Will Finn, John Sanford
Müzik: Alan Menken
Yapım: 2004 ABD
Dağıtımcı: UIP

Fragman Adresi: http://www.apple.com/trailers/disney/homeontherange/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Vahşi Batı´da iyi yürekli Bayan Pearl´ün sahibi olduğu "Cennet Toprakları" adlı süt inekleri çiftliğindeki bütün hayvanlar için hayat şeker gibi tatlıdır. Ara sıra cesaret kırıcı sözler duyulsa da, bunların çoğunu çiftliğin huysuz yaşlı keçisi Jeb´in ürettiği bilindiği için pek aldıran olmaz. Çiftlik avlusunun gayrıresmi patronu ise sürekli hasır şapkayla gezen otoriter görünümlü İngiliz ineği Bayan Caloway´dır.
Aynı çiftlikte Grace adında daha genç bir inek daha vardır. Oldukça açık gözlü, biraz naif ve yeni çağ düşüncelerini öğrenmeye hevesli genç bir inektir. Çiftliğin diğer sakinlerini ise birbirinden renkli bir mozaik oluşturan domuzlar, piliçler ve ördekler oluşturur. Ancak kısa aralarla iki sıradışı olayın meydana gelmesiyle çiftlikteki huzurlu yaşamın seyri değişmeye başlar. Sahibinin çiftliği kapatması üzerine açıkta kalan Maggie adlı bir inek kendisine yeni bir ev bulma umuduyla çiftliğe gelmiştir. Hemen ardından kasaba şerifi Brown, çok yetenekli atı Buck´un sırtında çıkagelir. Bayan Pearl´e getirdiği haberler hiç de iç açıcı değildir. 750 dolarlık bir ödeme hemen yapılmadığı takdirde çiftliğin üç gün içinde açık artırmaya çıkarılarak satılacağını yani sahip değiştireceğini söylemektedir. Bunun üzerine Maggie bir öneri getirir. Çiftlikteki hayvanların çok yakında düzenlenecek fuardaki yarışmaya katılıp büyük ödülü kazanması halinde bu borcun ödenebileceğini, dolayısıyla çiftliğin satılmaktan kurtulacağını söyler. Ancak bunu başarabilmek için üç ineğin kasabaya gitmesi ve kendilerine yardım etmesi için yetenekli at Buck´un ikna edilmesi gerekmektedir. Bayan Caloway bu plana başlangıçta sıcak bakmaz. Maggie´yi yabancı olarak görmektedir ve çiftliğin sahibesi Bayan Pearl´ü yalnız bırakmaya pek gönüllü değildir. Ancak sonradan plana dahil olma kararı alır.
Maggie, Bayan Caloway ve Grace, kasabaya vardıklarında 750 dolarlık ödülün Alameda Slim adlı sığır hırsızını yakalayana verileceğini öğrenirler. Bunun üzerine Alameda Slim´in peşine düşmeye karar verirler. Ödülü kazandıkları takdirde çiftlik de kurtulacaktır. Buck onlarla işbirliği yapmayı kabul etmez. İneklere yardımcı olmaktansa kahraman gözüyle baktığı esrarengiz şampiyon ve ödül avcısı Rico´ya yardım etmeyi seçer. Böylelikle Rico da serüvenler zincirine katılmış olur. Bu arada üç inek girişimlere başlamışlardır. Alameda Slim´i ele geçirmenin eşiğine kadar gelirler. Planları ilk anda başarılı gibi olursa da, kurnaz sığır hırsızı kendi simgesi haline gelmiş ünlü şarkısını söyleyerek inekleri hipnotik transa sokar. Neyse ki kulakları fazla iyi duymayan Grace bu durumdan etkilenmemiştir ve iki arkadaşını kurtarır. Bu arada Slim kaçmayı başarır. Öte yandan Slim´in peşinde olan Rico, atının beceriksizliği yüzünden Slim´i yakalamakta geç kalmıştır. Daha güvenilir bir at bulmak için Buck´u başından def eder. Kaçmayı başaran Alameda Slim, "Cennet Toprakları" çiftliği için düzenlenen müzayedenin yolunu tutmuştur. Kurmak istediği gayrımenkul krallığını tamamlaması için gereken son parsel bu çiftlik arazisidir. Ayrıca şarkı söyleme yeteneğini bir türlü fark etmemiş olan çiftlik sahiplerinden bu yolla intikam alacaktır. Bu arada Rico´dan darbeyi yiyen Buck sonunda gerçeği görür ve çiftliği kurtarmak için son çabalarını harcayan ineklere katılmaya karar verir. Ancak zaman hızla daralırken bütün aksilikler üst üste gelmektedir. Alameda Slim ile yapılacak son çatışmanın vakti gelip çatmıştır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT