Kahramanlar Okulu

Sinema Film Arşivi Kahramanlar Okulu
Kahramanlar Okulu

Orjinal Adı: Sky High

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Mike Mitchell

Film Türü: Komedi

Senaryo: Paul Hernandez
Oyuncular: Michael Angarano, Danielle Panabaker, Mary Elizabeth Winstead, Kurt Russell, Kelly Preston, Steven Strait, Dee Jay Daniels, Nicholas Braun, Kelly Vitz, Malika Haqq, Khadijah Haqq, Will Harris, Jake Sandvig, Bruce Campbell, Lynda Carter
Yapım: 2005 ABD
Dağıtımcı: UIP

Fragman Adresi: http://www.apple.com/trailers/disney/sky_high/

Orjinal Sitesi: http://www.skyhighmovie.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Gösterime Giriş Tarihi: 9 Eylül 2005

Sky High´a hoşgeldiniz.
Herşey bulutlar arasındaki gizli bir okulda başlar. Dünya üzerinde eşi benzeri olmayan bu okul, süper güçlere sahip gençlere eğitim veren ilk ve tek lisedir. Okulun kuruluş amacı, geleceğin süper kahramanlarını yetiştirmektir. Buraya kaydolan öğrencilerin çoğu, süper kahramanların çocuklarıdır. Vücudundan ateş çıkartmak, uçmak, şekil değiştirmek, kendi kendini kopyalamak gibi yetenekleri olan öğrenciler burada kötü insanlarla/suçlularla mücadele etmeyi , onlarla başa çıkmayı öğrenir.
Okulda yapılan Seviye Belirleme Sınavı çok önemlidir. Çünkü bu sınav sonrasında öğrenciler başarı düzeyine göre iki farklı gruba ayrılır. Başarılı olan öğrenciler "kahraman" düzeyine yükseltilirken, yeterince başarılı olamayanlar "yardımcı" düzeyine indirilir ve kahramanların hizmetine verilir. Artık onların kaderinde "kahraman" sınıfındaki öğrenim gören arkadaşlarının daha verimli çalışması için onlara hizmet etmek vardır.

Bulutlar arasında kurulan bu lisenin görünümü "dünya dışı bir okul" gibi olsa da, yeryüzündeki liselerin tanıdık ortamıyla bazı benzerlikleri vardır. Öğrenci aileleri arasındaki sıkı rekabet, gençlere uygulanan belli belirsiz baskılar ve gençlerin flört trafiği/gönül sorunları gibi olayların hepsi orada da görülür. Yalnız görülmekle kalmaz, eğlenceli sonuçlara yol açar.
Bu yılın öğrencileri arasında en iyi, en zeki ve en güçlü süper gençler bir araya toplanmıştır. Bunlardan birisi de Will Stronghold´dur. Süper kahramanlar dünyasında "Komutan" lakabıyla tanınan bir babanın ve Jet Akımı lakabıyla bilinen iki efsanevi kahramanın oğludur. Böyle bir aileye mensup olduğu için insanlar ondan aile şöhretini daha da ileriye taşımasını beklemektedir.
Ancak sınav sırasında çok ciddi bir problem ortaya çıkar. Will´in kendisine özgü süper gücü olmadığı kesinleşir. Bunun üzerine seviyesi indirilince kendisini bir anda "yardımcı" olarak yetiştirilecek öğrenciler arasında bulur. Artık kahraman olma şansını kaybetmiştir.
Bundan sonrasında işinin çok zor olacağı bellidir. Okuldaki ilk yılında aşırı baskıcı jimnastik koçunu memnun etmek için uğraşırken, bir yandan da "yardımcı"lar sınıfındaki diğer öğrencilerle mücadele etmek zorunda kalır. Bunlara bir de ergenlik çağındaki her delikanlının yakından tanıdığı kız arkadaş problemleri, anne-baba beklentileri gibi sorunlar eklenince durumu iyice zorlaşır.
Bu arada kötü ruhlu bir kişi ortaya çıkmış ve Will´in ailesini, okuldaki arkadaşlarını ve Sky High Lisesinin kutsal yapısını tehdit etmeye başlamıştır. Bu zor durum karşısında hemen harekete geçen Will, yeni yeni keşfettiği süper güçlerini kullanarak ailesine ve dostlarına yönelen bu ciddi tehdite meydan okumaya çalışacaktır. Artık o da bir "kahraman"dır. Her ne kadar aile geleneğinden farklı şekilde de olsa kahramanlığını kanıtlamıştır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT