Köy

Köy

Orjinal Adı: The Village

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: M. Night Shyamalan

Film Türü: Korku

Yapımcılar: Scott Rudin, Sam Mercer, M. Night Shyamalan
Senaryo: M. Night Shyamalan
Görüntü Yönetmeni: Roger Deakins
Oyuncular: Joaquin Phoenix, Bryce Dallas Howard, Adrien Brody, William Hurt, Sigourney Weaver
Yapım: 2004 ABD
Dağıtımcı: UIP

Orjinal Sitesi: http://thevillage.movies.go.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Gösterime Giriş Tarihi: 19 Kasım 2004
19. yüzyıl sonunun bütün özelliklerini taşıyan kasabada herşey tablo güzelliğindedir. Kasaba halkı cennet gibi bir ortamda uyum içinde yaşamaktadır. Dış dünyaya kapalı yaşayan bu halkın elinde kasabayı çevreleyen ormanda barınan yaratıklarla ilgili ürkütücü bilgiler vardır.
Kasaba halkı tarafından "Hakkında Konuşmadıklarımız" şeklinde tanımlanan bu yaratıklardan gelen tehditle insanların huzuru bozulur. Ormanda pusuya yatmış görünen şeytani güçlerin yarattığı korkuyu şiddetle hissetmeye başlarlar. Ancak hiçbirisi ormanın derinliklerine girip orada neler olduğunu görmek gibi tehlikeli bir maceraya atılma cesaretini kendisinde bulamaz.
Kasabanın meraklı gençlerinden Lucius Hunt (Joaquin Phoenix), büyüklerinin uyarılarına rağmen kasaba sınırlarının ötesine geçip bilinmeyeni keşfetme arzusuyla yanıp tutuşmaktadır. Kasaba lideri Edward Walker (William Hurt), ormanda bekleyen tehlikeler konusunda onu uyarır. Lucius´un annesi Alice Hunt da (Sigourney Weaver) oğluna kasabadan uzaklaşmamasını, böylelikle dış dünyada var olan tehlikelerden uzak durabileceğini söylemektedir.
Kasabada Lucius´un kararlı yapısını paylaşabilen sadece iki kişi vardır. Bunlardan birisi kasabanın güzel ve cesur kızı Ivy Walker (Bryce Dallas Howard); diğeri ise Noah Percy (Adrien Brody) adlı psikolojik sorunlu bir gençtir. Kör bir kız olan Ivy Walker´ın korkusuz yapısı ve algılama yeteneğinin üst düzeyde olması onu Lucius´un gözünde adeta ilah yapmıştır.
Lucius ile Noah, Ivy´e tutku derecesinde saygı duyarlar. Ancak genç kızın kalbinde sadece bir tanesi için yer vardır. Genç kızdaki bu tutkulu yapı, onu sürekli olarak ürkütücü gerçeklerin su yüzüne çıktığı yasaklanmış yollara doğru yönlendirmektedir.
Ormandaki uğursuz yaratıkların günün birinde harekete geçmesi üzerine kasabada tam bir kaos ortamı başlar. Kasaba halkı ile yaratıklar arasındaki ateşkes artık sona ermiştir. Bundan sonrasında insanları ancak ve ancak cesur birisinin ortaya çıkması kurtarabilecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT