Luther

Luther

Orjinal Adı: Luther

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Eric Till

Film Türü: Macera

Film Süresi: 121 dakika

Senaryo: Camille Thomasson, Bart Gavigan
Yapımcılar: Dennis Claus, Brigette Rochow, Christian Stehr
Görüntü Yönetmeni: Robert Fraisse
Müzik: Richard Harvey
Oyuncular: Joseph Fiennes, Alfred Molina, Jonathan Firth, Claire Cox, Peter Ustinov, Bruno Ganz, Uwe Ochsenknecht, Mathieu Carrière, Marco Hofschneider
Dağıtımcı: Bir Film

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Gösterime Giriş Tarihi: 29 Nisan 2005
16 yüzyıl. Avrupa Kıtası tarihinin en karanlık çağlarını yaşıyor. Viyana kapılana dayanan Türk’ler Katolik Roma Kilisesi’nde paniğe neden olmaktadır. Tüm Avrupa’nın politikası Papanın dudaklarından dökülecek bir kaç kelime ile belirlenmektedir. Almanya’da yaşayan genç bir hukuk öğrencisi tanrıya verdiği sözü tutacak ve dünyanın kaderini sonsuza kadar değiştirecek bir reformun ateşini yakacaktır.
“Luther”, düşünceleri ve inançlarının dışında başka bir silaha ihtiyaç duymadan, tarihin en büyük devrimlerinden birisine yol açmış Martin Luther’in etkileyici yaşam öyküsünü anlatıyor. 16 yy’da yaşayan genç bir hukuk öğrencisiyken, tanrıya verdiği bir söz yüzünden rahip olmaya karar veren Martin Luther, kıvrak zekası ile kısa zaman içinde kilise içinde parlar. Avrupa’daki tüm siyasi havaya egemen olan kilisenin yaptıklarına ve süren din sömürüsüne eleştirel bir gözle bakan Luther, var olan düzenden rahatsız olur ve inancı ile ilgili ikileme düşer. Romaya yaptığı bir dini ziyaretin sonucunda papalık düzeninin, kitleleri sömürmeye odaklanmış olduğuna iyice ikna olur. Kutsal kitapları tekeli altına alan papalık düzenine karşı çıkarak, kısa zaman içinde İncil’i kendi dillerine çeviren Luther, arkasına yüzbinlerce taraftar toplar. O güne kadar “bağışlanma ve cennet tapuları” satarak güç ve zenginlik elde etmiş katolik kilisesi bu isyan sesini bastırmak için elinden geleni yapmaya kararlıdır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT