Ölüler Ülkesi

Sinema Film Arşivi Ölüler Ülkesi
Ölüler Ülkesi

Orjinal Adı: Land Of The Dead

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: George A. Romero

Film Türü: Korku

Film Süresi: George A. Romero

Senaryo: George A. Romero
Görüntü Yönetmeni: Miroslaw Baszak
Oyuncular: Asia Argento, Dennis Hopper, Simon Baker, Robert Joy, John Leguizamo, Phil Fondacaro, Pedro Miguel Arce, Kristo Bridges, Alan Van Sprang, John Walker, Christopher Russell, Sasha Roiz
Yapım: 2005 ABD
Dağıtımcı: UIP

Fragman Adresi: http://www.apple.com/trailers/universal/landofthedead/

Orjinal Sitesi: http://www.landofthedeadmovie.net/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Gösterime Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2005
Romero´nun yeni vizyonunda, insanoğlunun bildiği şekliyle dünyamız artık çok uzak bir anı olarak kalmıştır. Dünyanın her yeri, insanlığın hiç bitmeyen kabusu olan ´yürüyen ölüler´in işgali altındadır. Geride kalan bir avuç insan ise, çevresi duvarlarla örülmüş bir kentin içinde hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Kentin çevresindeki geniş alanlarda ise yürüyen ölüler dolaşır.

Çevresi duvarlarla kapatılan kentin içinde iki farklı hayat tarzı sürüp gitmektedir. Egemen sınıfın son kalesi olarak tanımlanabilecek Fiddler´s Green adlı kulelerde servet sahibi, güçlü ve seçkin zümre yaşar. Bir zamanlar dünyada var olan zenginliğin bir illüzyonunu o kulelerde kurmuşlardır.
Buna karşılık aşağılarda tamamen farklı bir hayat vardır. Kentin daha şanssız insanlarının yaşadığı sokaklarda bıçak sırtı bir hayat sürmektedir. Kumar, insan ticareti ve uyuşturucunun kol gezdiği aşağı sokaklarda insanlar kendilerine sunulan küçük tesellilerin peşindedir. Yaşadıkları cehennem ortamının sıkıntılarını erteleyebilecek herşeye açıktırlar.

Hem Fiddler´s Green adlı yüksek kulelerin, hem de aşağıdaki morali bozuk kalabalıkların yönetimi, Paul Kaufman´ın (Dennis Hopper) başını çektiği bir avuç acımasız fırsatçının elindedir. Kaufman kimsenin gözünün yaşına bakmadan demir yumrukla yöneten ve herşeyi elinde tutan bir liderdir. Sefalet içinde yaşayan kalabalıkları sindirmek için en acımasızca yöntemleri uygular.

Kentin çevresinin güçlü duvarlarla çevrili olması nedeniyle kent halkının ihtiyacı olan besin maddeleri ve diğer erzakın dışarıdan sağlanması gerekir. Ayrıca kulelerde yaşayan zenginlerin ihtiyaç duyduğu lüks malzeme de dışarıdan getirilmektedir. Bu görevi, Riley (Simon Baker) ve Cholo (John Leguizamo) adlı iki komutanın yönettiği bir paralı askerler grubu üstlenmiştir. Riley´in ekibinde Slack adlı sert mizaçlı bir kadın (Asia Argento) ve en iyi arkadaşı Charlie de (Robert Joy) vardır. Dead Reckoning adını verdikleri zırhlı araçla kent duvarları dışına çıkarak ihtiyaç duyulan malzemeyi getirirler.

Tıpkı Kaufman gibi Riley ve Cholo da para peşindedir. Her ikisi de, parayı kendi kaçış planları için kullanmayı umut etmektedir. Riley´in isteği günün birinde bu kentten çıkıp, ´telörgüsüz bir dünya ve özgürlük´ vaad eden Kuzey´e kaçmaktır. Buna karşılık ikinci komutan Cholo ise, dikenli tellerle dolu hayatından kurtulmanın çaresinin, bol paraya kavuşup Fiddler´s Green´in lüksüne ulaşmakta olduğunu düşünür.

Kaufman ve yardımcıları ticaretle uğraşırken kent duvarlarının içindeki ve dışındaki yaşam hızla değişmektedir. Kentin yoksul sokaklarında huzursuzluk ve anarşi ortamı doruk noktasına çıkmıştır. Dışarıda ise yürüyen ölüler ordusu, olağandışı bir gelişim göstererek organize olmayı ve iletişim kurmayı öğrenmiş, kent için büyük tehdit oluşturacak noktaya gelmiştir.

Dead Reckoning´in komutasını ele geçiren ikinci komutan Cholo, Kaufman ve yandaşlarının milyon dolarlarını zorla gaspetmeye niyetlidir. Cholo´yu durdurmaları için Riley ve ekibinden harekete geçmesi istenir. Ancak tek görevleri bu değildir. Kent duvarları dışında gittikçe büyüyen ve gelişen zombi fırtınasına karşı da kent halkını korumaları gerekecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT