Sevgiyi Ararken

Sinema Film Arşivi Sevgiyi Ararken
Sevgiyi Ararken

Orjinal Adı: Saving Face

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Alice Wu

Film Türü: Dram

Film Süresi: 91 dakika

Senaryo: Alice Wu
Görüntü Yönetmeni: Harlan Bosmajian
Kurgu: Sabine Hoffman
Oyuncular: Michelle Krusiec, Joan Chen, Lynn Chen, Jin Wang, Guang Lan Koh, Jessica Hecht, Ato Essandoh
Yapım: 2004 ABD
Dağıtımcı: Barbar Film

Orjinal Sitesi: http://www.savingfacemovie.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Gösterime Giriş Tarihi: 9 Eylül 2005

28 yaşındaki New York’lu Wilhelmina “Wil” Pang (Michelle Krusiec) için hayat, kendini adadığı ve başarılı olduğu cerrahlık mesleği ve ailesine olan yükümlülüklerinden ibarettir. Ailesini her hafta ziyarete gitmek için kullandığı 7 No’lu tren gibi, Wil’in hayatı da iki ayrı dünya arası gelgitlerle doludur. Yaşadığı Flushing, Queens’deki cemiyet hayatı ile dul annesi Ma’nın (Joan Chen) temsil ettiği geleneklerine bağlı eski toplum hayatı çelişince, Wil kabuğuna çekilmeye mahkum olur ama diğer yandan da yapmacık da olsa annesinin hayatında yer almaya çalışır. Bu maskeli baloya gönülsüzce de olsa izin veren Wil, haftasonları düzenlenen sosyal toplantılarda annesinin onu Amerikalı-Çinli gençlerle tanıştırma çabalarına iyi niyet çerçevesinde katlanırken, annesinin maskesinin düşüşüne şahit olur.

Bir gece, işten eve döndüğünde annesini merdivenlerde hamile ve Çinliler cemiyetinden dışlanmış, gidecek yeri olmayan biri olarak bulur. Wil’in evine yerleşen Ma, kızının hayatına müdahalede gecikmez ve Wil’in güzel dansçı Vivian (Lynn Chen) ile yeşermeye başlayan ilişkisini gölgeler.
Kurulu düzeninin bozulma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu gören Wil, annesine bir koca bulmak ve kız arkadaşı ile arasını düzeltmek zorunda olduğunu yoksa yarattığı düzenin yerle bir olduğunu seyretmek zorunda kalacağının farkına varır.

“Sevgiyi Ararken”, bir kızın annesini tanıma serüvenini ve bunu gerçekleştirirken de kendisini keşfetmenin hikayesi üzerine kurulu mizahi bir hikaye.
Konuşulamayan aşkların, çağdaş ve kültürel tabuların arasında, iki kadının hayatlarını samimiyetle yaşamak için yaptıkları yolculuktur.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT