Tüm Sırların Sahibi Kız

Orjinal Adı: The Girl with All the Gifts

Vizyon Tarihi: Eylül 30, 2016

Yönetmen: Colm McCarthy

Film Türü: Korku, Gerilim, Dram

Film Süresi: 111 dk

Senaryo: Mike Carey.
Yapımcılar: Angus Lamont, Camille Gatin.
Görüntü Yönetmeni : Simon Dennis.
Müzik: Cristobal Tapia de Veer.
Oyuncular: Gemma Arterton, Glenn Close, Paddy Considine, Anamaria Marinca, Dominique Tipper, Sennia Nanua, Lobna Futers.
Dağıtım: Bir Film.

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr 30 Eylül 2016 Cuma

Mike Carey'nin kendi romanında sinemaya uyarladığı The Girl with All the Gifts'in yönetmenliğini ise Doctor Wgo, Sherlock ve Peaky Blinders gibi başarılı İngiliz dizilerinde yönetmenlik yapmış olan Colm McCarthy üstleniyor.

Yakın bir gelecekte: insanlık özgür iradeyi yok eden ve herkesi insan eti yiyen birer "aç" haline getiren bir çeşit virüs nedeniyle yok olma tedidiyle karşı karşıyadır. Sadece bir grup çocuk bu korkunç virüse karşı bağışıklık göstermektedir.

İngiltere'de bir askeri üste bu bir grup eşsiz çocuk Dr. Caldwell'in (Glenn Close) önderliğinde bir dizi zalim tıbbi teste tabi tutulmaktadır. Tüm dünyayı etkisi altına alan herkesi bir zombiye dönüştüren bu virüs salgınından etkilenmiş olmalarına ragmen bu çocuklar hâlâ duygulara ve düşünme yetisine sahiptirler. O nedenle de insan etine karşı büyük bir arzu duymalarına rağmen bu ikinci jenerasyon "açlar" enfeksiyona karşı bir tedavi geliştirilmesinin en büyük umududur.

Bu çocuklar her gün Çavuş Parks'ın gözetiminde okula gitmektedir. Ancak içlerinden birisi - Melanie - diğerlerinden her hâliyle ayrılmaktadır. O özel bir çocuktur. Diğerlerinden daha zekidir, öğrenme isteğiyle doludur, hayal gücü kuvvetlidir ve öğretmeni Bayan Justineau'yu (Gemma Arterton) çok sevmektedir.

Bulundukları üssün saldırıya uğraması üzerine Melanie, Bayan Justineau, Çavuş Parks ve Dr. Caldwell üsten kaçar. Artık harap durumda olan İngiltere'de Melanie bir an önce ne olduğunu keşfetmeli ve insanlığın geleceği için bir karar vermelidir

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT