Tutku: Hz. İsa`nın Çilesi

Sinema Film Arşivi Tutku: Hz. İsa`nın Çilesi
Tutku: Hz. İsa`nın Çilesi

Orjinal Adı: The Passion of the Christ

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Mel Gibson

Film Türü: Dram

Film Süresi: 127 dakika

Yapımcı: Bruce Davey, Mel Gibson, Stephen McEveety
Senaryo: Benedict Fitzgerald, Mel Gibson
Görüntü Yönetmeni: Caleb Deschanel
Müzik: John Debney
Oynayanlar: James Caviezel (İsa), Monica Bellucci (Magdalene), Claudia Gerini (Claudia Procles), Maia Morgenstern (Meryem), Sergio Rubini (Dismas)
Yapım: 2004 ABD
Dağıtımcı: Özen Film

Fragman Adresi: http://www.apple.com/trailers/newmarket/thepassionofthechrist.html

Orjinal Sitesi: http://www.thepassionofthechrist.com/splash.htm

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Tutku Hz. İsa`nın Çilesi, Nasıra`lı İsa`nın hayatının son on iki saatini anlatır. Film Son Akşam yemeğinden sonra İsa`nın dua etmek için gittiği Zeytin Bahçeleri`nde açılır...İsa Şeytan`nın baştan çıkarışlarına karşı koyar.Fakat Judas Iscariot`un ihanetine uğrar... İsa tutuklanır ve Pharisee`lere teslim edilmek üzere tekrar Jerusalem şehri duvarları içine getirilir. Pharisee`ler onu tanrılarına küfretmekle suçlar ve kendi aralarında yaptıkları mahkemede ölüme mahkum ederler. İsa önce Roma`nın Filistin`e atadığı vali Pilate`ın önüne çıkarılır. Vali Pharisee`leri dinler fakat politik bir ikilemin içine düştüğünden İsa`yı bağlı olduğu bölgenin kralı olan Herod`a yargılanmak üzere gönderir. Herod ise İsa`yı Pilate`a teslim eder ve sadece bir deli olduğuna karar verir. Gözü dönmüş kalabalık İsa`yı tekarar Pilate`a getirir. Pilate İsa`nın ölümünü görmek için uğraşan bu kalabalığa iki seçim hakkı verir. Her yıl bir suçluyu affetme hakkı olan vali ya İsa`yı ya da çok tehlikeli bir katil olan Barrabas`ı serbest bırakacaktır. Kalabalık Barrabas`ın serbest bırakılmasını ve İsa`nın mahkum edilmesini seçer. Barrabas serbest kalır...
İsa Roma`lı askerler tarafından cezalandırılacaktır. inanılmayacak eziyetlere maruz kalan İsa tanınmayacak hale gelmiştir. Pilate İsa`yı tekrar kalabalığın huzuruna çıkarır ve cezalandırılmasının yeterli olup olmadığını sorar ... Fakat kalabalık İsa`nın hayatını istemektedir. Pilate kalabalığın önünde ellerini yıkar ve tüm bu ikilemden kendisini uzaklaştırarak adamlarına kalabalık ne istiyorsa onu yapmalarını emreder. İsa Jerusalem sokaklarında sırtına yüklenen çarmıhla tüm şehri geçerek büyük acılar içinde Golgotha`ya varır. Golgotha`da çarmıha gerilen İsa Babası tarafından unutulduğunu zannetmekte ve korkmaktadır fakat şeytanın bu son baştan çıkarışının da üstesinden gelir. Korkularını yener ve Mary`e kutsal annesine bakar. Ve yalnızca onun anlayacağı sözlerle ölür: "Başarıldı, ruhumu onun ellerine teslim ediyorum.” Öldüğü an yeryüzünde doğa alt üst olur.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT