Umut Üzümleri

Orjinal Adı: Umut Üzümleri

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Tunç Okan

Film Türü: Komedi

Senaryo: Tunç Okan.
Yapım: Rönesans Film.
Görüntü Yönetmeni:Vedat Özdemir.
Oyuncular: Ahmet Mekin, Yetkin Dikinciler, Altan Erkekli, Barış Koçak, Norina Nobashari, Saadet Işıl Aksoy, Berivan Dural.
Dağıtım: Medyavizyon.

Orjinal Sitesi: http://umutuzumlerifilm.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..

Vizyon Tarihi: 17 Mayıs 2013

Fransa’dan genç bir ikinci kuşak Türk, Romanya’nın kurak, kara ikliminin sürdüğü güney doğusundaki, sert tabiat koşullarıyla boğuşan ücra ve küçük bir Kırım Tatar azınlık köyüne öğretmen (Yetkin Dikinciler) olarak gönderilir.

Köyün arazileri tehdit altında olup, köylülere ipotek karşılığı borç vermiş olan Rumen toptancı, köyün bulunduğu bölgeye, pay verdiği politikacıyı da kullanarak inşaat müsaadesi alıp büyük bir yerleşim yeri kurmak istemektedir.

Köylülerin bu plânı bozmak için tek umudu, köyün toprakları üzerinde bir bağ kurmaktır. Deneyimsiz oldukları bu projenin başını çeken köyün deli dolu yaşlı muhtarına (Ahmet Mekin) öğretmen ve de onun genç gelini destek olursa da, muhtarın oğlu hem projeye şiddetle karşı çıkmakta, hem de karısını öğretmenden kıskanmaktadır.

Öğretmen, yaşlı muhtar, genç gelin işbirliği, ancak köylüleri ikna edip, muhtarın şehre göç etmek isteyen kıskanç oğluna, muhtarın projeyi delilik bulan kardeşine (Altan Erkekli), hissiz doğaya, toptancı Rumene ve de anlayışsız bürokratlara karşı Türk azınlık köyü olarak verdikleri mücadeleyi kazanabilirse başarıya ulaşabilecektir.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT