Ya Aşk Olmasaydı?

Sinema Film Arşivi Ya Aşk Olmasaydı?
Ya Aşk Olmasaydı?

Orjinal Adı: The Opposite of Love

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Vicente Villanueva

Film Türü: Komedi

Film Süresi: 95 dk.

Senaryo: Vicente Villanueva
Görüntü Yönetmeni: David Carretero
Oyuncular: Hugo Silva, Adriana Ugarte, Alejandro Casaseca, Paco Luque, Inma Cuevas, Saida Benzal, Elena Ballesteros, Pepa Aniorte, Kiti Manver, Luis Callejo
Dağıtım: Tiglon

Fragman Adresi: http://www.movieplayer.it/video/trailer-lo-contrario-al-amor_8452/

Orjinal Sitesi: http://www.movieplayer.it/video/trailer-lo-contrario-al-amor_8452/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Vizyon Tarihi: 29 Haziran 2012

Merce, karmaşık bir kızdır, yapacaklarını tekrar tekrar düşünen bir kişidir. Son bir yıldır sevgilisi olmamış ve olmasını da istememektedir. Çünkü sevgilisi olduğunda diğer yüzü ortaya çıkmaktadır. Kontrol cadısına dönüşür ve uyumlu ilişki kurmasını imkânsız hale getirir. Metamorfik (başkalaşmış) tarzda çalışan masördür ve özel bir yeteneğe sahiptir. Ne zaman ellerini müşterilerinin spesifik bölgelerine koysa duygusal bir çözülmeye düşerler.

Merce’in kız kardeşi Loreto onun tam tersidir. Loreto çok sade bir insandır. Yanlış bir düşünce olarak hep kendisi ile övünmektedir. Şarkıcı olarak bir çıkış yapabilmiştir. Televizyonda görülme mücadelesi vermektedir.

Bir gün birlikte falcıya giderler falcı Merce’e hayatının aşkı gelmek üzere der ama ilişki yaşayıp yaşamamanın Merce’e bağlı olduğunu söyler. Falcıdan çıktıktan sonra büyük bir mağazanın asansöründe mahsur kalırlar. İtfaiyeciler tarafından kurtarılırlar. Üç itfaiyeci Merce’ye vurulurlar. Merce’nin masaj kliniğine giderek sırt ağrıları için masaj isterler. Kafası karışan Merce hangisini daha çok beğendiğini, hangisinin kaderi olacağını bilememektedir. Her birisi ile ayrı ayrı günlerde randevu ayarlar. Salva ve Tono’nun kibirli, burnu havalarda olan ve kendini beğenmiş olduklarını anlar. Ama Raul özel bir adamdır. Ve sonra anlarız ki üç itfaiyeci aralarında kim Merce’yi daha önce yatağa atacak diye bahis yapmışlardır. Raul gerçekten ondan hoşlanmaktadır. Raul onun arkadaşlarıyla yattığını öğrenir ve Merce’nin telefonlarına çıkmamaya karar verir.

Loreto televizyondan beklediği telefonu alır ama küçük bir kanaldır ve sıralamada karmaşık bir yerlerdedir. Ona zevksiz bir sunuculuk işi teklif ederler. Bu teklife yapışır ve şov ortaya koymaya karar verir ki insanlar ondan bahsetsin ve önceki popülaritesini kazanabilsin. Dileği yerine gelir ama bu seferde hayattaki öncelikleri değişir. Raul’in tüm reddetmelerine rağmen Merce üsteler, ısrar eder ve birbirlerini görmeye başlarlar. İkisi de daha önceki ilişkilerinden yaralıdırlar. İkisi de aşık olmak istememektedirler fakat ikisi de buna karşıda koyamamaktadırlar. Merce dehşete kapılmıştır, çünkü aşık olduğunda dönüştüğü kişiliğini sevmemektedir. Raul kendisini değiştirmeye çalışan ve paranoyaklıklarını üzerinde kullanan kızları sevmemektedir.

İlk olarak bağlanmadan özgür, saygılı, mesafeli bir ilişkiye başlama kararı alırlar. Ancak güvensizlik, kızgınlık ve küskünlük ön plâna çıkmaya başlar. Bir akşam Raul arkadaşlarıyla partiye gider “Merce” bundan haberdardır ve problem yoktur. Ancak iki gün boyunca Raul ortada yoktur. Merce sessizce kendini işine vermeye çalışır.

Yavaşça tansiyon yükselmeye başlar. Milyonlarca soru soramamak Merce’yi yiyip bitirir. Korkuları su yüzüne çıkar. Merce erkek arkadaşının o yokken neler yaptığını bilememekten çıldırma noktasına gelir. Raul, Merce’nin diğerleri gibi olduğunu, sadece onu değiştirmeye çalıştığını anlar. Bu aşk değildir. Bu ona Ya Aşk Olmasaydı dedirtir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT