Désir

Mutfak Türü: Fransız Mutfağı

Adres: Firuzağa mah. Cezayir Sokak Cezayir çıkmazı No: 5-7 Galatasaray Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 245 89 40

Faks: 0212 244 15 42

Web: http://www.fransizsokagi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haziran 1, 2012
Fransız Sokağı`ndaki "Désir"; açık mutfak bar şarküteri ve oturma grupları olarak özel dizayn edilmiştir. Sağlıklı yemekler ve hijyenik ortam çok önem verdiğimiz noktalardır. Fransız Mutfağının çarpıcı mönülerin den sunulacak şarap ve peynir deneme ve satışı olacaktır. Amaç: Kültürler arası alışverişi sağlamak, bu amaç ve düşünceyle de Fransa’daki kutlama günlerinde mekanlarda etkinlik düzenlemek ve her yıl aynı tarihlerde bu günleri yinelemek; belli aralıklarla, geceler düzenlemek buradaki amaç Avrupa Kültürleri ile kendi kültürümüzü buluşturmak ve tanıtmaktır. Ülkelerin konsoloslukları ile birlikte organize edeceğimiz mutfak kültürü, yemek alışkanlıkları Fransız ev mutfağı ev şarapları gibi çeşitli konularda alışverişte bulunmak ve bilgilenmekte hedeflerimizdendir. Ülkemize gelen turistlerin kendilerini çağdaş bir ortamda müziği,içkisi mekanları ile bir anlamda "evlerinde hissettirmek" de konunun bir parçasıdır. Yabancı iş adamların da ağırlamak ve konuk etmek işimizin çok önemli bir parçası olacak Beyoğlu`nun kültürel açıdan önemini ve de buradaki Fransız kültürü`nün etkin ağılığını bilen bir işletmeci olarak, son derece baktığım işyerimin dekorasyonuna gösterdiğim özen ve çalıştığım mimari kadro ile en iyiyi yakaladığımı ve bunu sürdüreceğime inanıyorum.

"Avrupa Mutfak serisi" adı altına kültürler arası yeme içme alışkanlıkları kullanılan tarihten günümüze kaplar çağdaş yeme alışkanlıkları gibi geniş bir araştırma yaptığım yemek kitabının arşivleme aşamasındayım bu kitap basıldığında ve bu Bistro 1 `den sonra 2. `si açıldığında hedeflerimden bir kısmı yerini bulacaktır. Çok derin bir geçmişe sahip olduğumuz, Anadolu uygarlıkları üzerinde önce kendi kimliğimize sonra da bu topraklarda yaşamış kültürlere sahip çıkılması gerektiğinin bilincindeyim. Bütün bu yaptıklarımla, ülkeme geniş katkılarım olacağına inanıyorum. İrlanda Gecesi, Belçika Gecesi, İngiliz Gecesi, Alman Gecesi gibi etkinliklerin tamamen o kültürün alışkanlıklarına sadık kalmak be buluşma noktalarımızdaki ortak hedefleri de yaşatmış olacağım.

Park Yeri Var

Kredi Kartı: Visa-Master

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Kafe Bar Restoran Haberler Yemek Tarifleri Popüler Mekanlar Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT