Duran Sandwiches Levent

Yeme İçme Fast Food Duran Sandwiches Levent

Mutfak Türü: Fast Food

Adres: Konaklar Mah. Selvili Sok. 13 B Blok No 10 4. Levent Şişli İstanbul

Telefon: 0212 324 82 86 - 87

Web: http://www.duran.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haziran 1, 2012

Avusturya’nın yaklaşık 1.5 milyon nüfuslu, tarih ve kültür zengini başkenti Viyana’nın en işlek caddelerini rengarenk vitrinleri ile süsleyen Duran Sandwiches, Çek asıllı baba oğul Duranlar tarafından 1968’de kuruldu. Baba Vladimir Duran’ın gastronomi bilgisi ve oğul Tomas Duran’ın teknik ve pazarlama alanındaki tecrübesi birleşince Duran Sandwiches kısa sürede restaurantlarının sayısını Viyana’da dokuza çıkardı.

1991’de Yelkenci ailesi Taksim’de açtıkları ilk şube ile, Duran Sandwiches’i Türk halkının beğenisine sundu. Ardından bunu Şişli, Gayrettepe, Maslak, Carrefour, Bostancı Shell, 4. Levent ve Fındıklı şubelerinin açılışları takip etti. 1995 yılında Duran GmbH’nin kuruluşundan sonra ortaklık şeklinde yürütülen anlaşmalar franchise sistemine dönüştü. Bu gelişmeden sonra Türkiye’nin ardından Macaristan ve Çek Cumhuriyetleri de zincire katıldı.

Duran Sandwiches Master Franchiser’ı Duran Gıda Maddeleri Ticaret Sanayi Ltd. Şti., halen İstanbul’da bulunan 3 şubenin sahibi olup 5 şube ile de franchise sistemine devam etmektedir. Franchisee’lerimizin bizden tam ve kesintisiz hizmet alabilmeleri için gerekli olan alt yapı çalışmaları son halini almıştır. Bu çalışmalar başlıca: eğitim ve terfi sistemi, maliyetlendirme ve gider kontrolü, teknik altyapı, franchise el kitabı, operasyon ve denetim sistemi, tanıtım ve reklam, lojistik destek, standart malzeme temini konularını kapsamaktadır. Duran 2005 yılı sonuna kadar İstanbul’da 12 ila 15 şubeye ulaşmayı daha açmayı planlamakta ve daha sonra başta Ankara, İzmir, Antalya ve yoğun tatil bölgeleri olmak üzere franchise ağını geliştirmeyi hedeflemektedir.

Duran Sandwiches, yaklaşık 60 adet ürünü her gün müşterilerine özenle ve taptaze sunar. Diversey Lever ve Eczacıbaşı Maratem firmalarından alınan hijyen ve dezenfektan kullanımı ile ilgili eğitimlerden sonra Duran’da uygulanan hijyen standartları optimuma ulaşmıştır. Yüze yakın Duran personeli için yeni faaliyete başlayan standart eğitim ve terfi sistemi sayesinde hizmet kalitesi de standartlaşmıştır.

Duran’da, vitrinlerimizi çiçek bahçesi görünümüne kavuşturan Çek usulü açık sandwich’leri, soğuk ve sıcak sandwich’ler ile orijinal Viyana usulü Schnitzel ve Türk damak tadına uygun başka sıcak porsiyonlar, ayrıca nefis tiramisu ve salata çeşitlerini bulabilirsiniz.

Restaurantlarımız ebat ve hizmet çeşitliliği bakımından üç kategoride değerlendirilir: Mini (35 - 45 m2, daha çok paket servisine yönelik, soğuk çeşitler ve dilimlerin ağırlıklı olduğu şubeler), Midi (50 - 80 m2) ve maxi (90 - 150m2, self servis olmakla birlikte cafe tarzındaki şubeler). Şubeler çalışan eleman sayısı ve nitelikleri bakımından da farklılıklar göstermektedirler. Elemanlarda aranan özellikler,mutfak, servis, lobi ve yönetici kadro için farklılıklar göstermektedir. Mutfak ve servis personelinin bayan, lobi ve paket servisi çalışanlarının ise erkek olması tercih edilmekte ve yine departmanlara göre elemanların 18-40 yaş arasında bulunmaları gerekmektedir. Personelimiz kendi bölümü ve ilgili olacağı diğer bölümler için hazırlanmış standart temel ve ileri eğitimleri alır. Bu eğitimler ve şube içi çalışmaları sırasında personelin verimliliği sürekli olarak performans formlarına işlenir ve her üç ayda bir merkezde değerlendirilir. Bölümlere göre maaş aralıkları da, bu performans değerlendirmeleri ve personelin bulunduğu eğitim basamağı seviyesine göre belirlenmektedir.

Park Yeri Yok

Kredi Kartı: Visa-Master

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Kafe Bar Restoran Haberler Yemek Tarifleri Popüler Mekanlar Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT