Zenne

Zenne

Orjinal Adı: Zenne

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: M. Caner Alper, Mehmet Binay

Film Türü: Komedi

Film Süresi: 101 dk

Görüntü Yönetmeni: Norayr Kasper
Müzik: Paolo Poti, Demir Demirkan
Oyuncular: Kerem Can, Erkan Avcı, Giovanni Arvaneh, Rüçhan Çalışkur, Tilbe Saran, Ünal Silver, Jale Arıkan, Tolga Tekin, Esme Madra, Hülya Duyar, Aykut Kayacık, Yvonne Rosenbaum, Bulut Reyhan, Gregor Park, Ali Yiğit, Deniz Sipahi, Göktuğ Esen.

Fragman Adresi: http://www.youtube.com/zennethemovie

Orjinal Sitesi: http://www.zennethemovie.com/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Vizyon Tarihi: 13 Ocak 2012

İstanbul`a fotoğraf çekimleri yapmak üzere gelmiş Alman fotoğrafçı Daniel Bert, bir gece kulübünde Zennelik yapan Can ve Doğulu muhafazakar bir aileden gelen Ahmet ile tanışır. Abartılı ve antipatik kıyafetler içindeki Can, kaba, endişe ve gizlerle dolu Ahmet ve Afganistan`dan `hasarla` dönmüş bir kaç karşılaşma ve tartışmanın ardından arkadaş olmayı başarırlar. Yakınlaşmaları dürüstlük üzerine yoğunlaşınca hayatlarındaki eksiklikleri ve farklılıkları da keşfederler.

Can zenneliğin yanısıra para kazanmak amaçlı sürdürdüğü Fal Kafe’deki işinden çıkarılınca maddi yönden iyice zor durumda kalır. Babası Güneydoğuda şehit olduğu, ağabeyi Cihan da askerlik hizmetinden ruhen hasarlı döndüğünden annesi Sevgi onu askere göndermiyor, o da bu sebeple yeni bir işe giremiyordur.

Ahmet bir yandan iri yarı bir adamla buluşmakta diğer yandan Danny`i şişman birine dönüştürmeye ve bıyık bırakmaya zorlamaktadır. Amacının ne oluğunu anlamakta güçlük çeken Danny onu takip eder, bu kişiye çantasındaki yüksek miktarda paraları vermekte olduğunu farkeder. Danny, gerçeği söylemesi konusunda Ahmet`i sıkıştırınca daha altı yaşındayken ailesiyle yaşadığı trajik bir olayın kurbanı olduğunu öğrenir.

Annesi Kezban`ın fiziksel özürlü oluşu, onu töre kaidelerine sıkı sıkıya bağlı, acımasız bir kadına dönüştürmüş, Ahmet`in peşine bir takipçi tutmuştur. Danny, güvenliklerinin kalmadığını kavrayınca harekete geçer, Ahmet`i de yurtdışına kendisiyle birlikte gelmesi konusunda ikna etmeye çalışır. Fakat Ahmet askerliğini yapmamış olduğu için pasaport alamayacağını söyler.

Can ve Ahmet’in kaderleri bu noktada yeniden kesişir. Tek çare olarak, askeri heyetten ‘eşcinsel raporu’ almanın yollarını ararlar. Bunun için davranışları, kıyafetleri ve seks esnasında çekilmiş resimleriyle askeri heyeti ikna etmeleri gerekmektedir. Ahmet, bu defa kendi rızası ve isteğiyle, önceden Can`ı şiddetle eleştirdiği hale yani bir Zenne`ye dönüşür.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT