Dünyaca Ünlü Heykeltraş Roger Marion Türkiye`de!

5

Dünyaca Ünlü Heykeltraş Roger Marion Türkiye`de!
Kategori:Sergi
Tarihler: 20 Ekim 2005 Perşembe
02 Kasım 2005 Çarşamba
Yer:The Marmara İstanbul Hotel
Adres:Taksim Meydanı, Taksim İstanbul


 • Fransız heykeltıraş Roger Marion 250. sergisini İstanbul’da açıyor...
  Dünyaca ünlü heykeltıraş Roger Marion Türkiye’de!

  Eserleri bugüne dek dünyanın pek çok önemli sanat merkezinde sergilenen Fransız heykeltıraş Roger Marion ülkemizdeki ilk sergisini İstanbul’da açıyor.

  Her geçen gün yepyeni bir sanat aktivitesine sahne olan İstanbul, bu kez de dünyaca ünlü bir heykeltıraşı ağırlıyor. Eserleri bugüne dek dünyanın dört bir yanında sanatseverlerle buluşan Fransız heykeltıraş Roger Marion, ülkemizdeki ilk kişisel sergisini 20 Ekim Perşembe günü İstanbul’da açıyor. The Marmara Oteli’nde açılacak olan sergi, Roger Marion’un sanat yaşamındaki 250. sergisi olması dolayısıyla da ayrı bir öneme sahip bulunuyor. Çoğunluğu granit ve bronz olan eserlerinde varlık ile eşitlik imgelerini ön plana çıkartan ve kadın güzelliğini öven Roger Marion, insanın içindeki gerçek ve yalın doğruyu en gerçekçi biçimiyle yansıtıyor.

  1934 yılında Paris’te doğan Roger Marion’un çok genç yaşlarda başlayan sanat tutkusu, yarım yüzyılı aşkın bir süredir hiç eksilmeden devam ediyor. İlk sergisini henüz 30 yaşına gelmeden, 1963 yılında Fransa’nın Lozère kentinde açan Roger Marion, o tarihten bu yana Paris, Köln, Amsterdam, Hamburg ve Prag gibi dünyanın pek çok önemli sanat merkezinde kişisel ve karma sergiler açtı. Roger Marion’un 20 Ekim Perşembe günü The Marmara Oteli’nde açılacak olan ülkemizdeki ilk kişisel sergisi 2 Kasım tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

  Sanat yaşamındaki 250. sergiyi açmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadığını belirten Roger Marion, ayrıca İstanbullu sanatseverlerle buluşacağı için de çok heyecanlı olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “İstanbul binlerce yıldır medeniyetlerin beşiği olmuş, gerek güzelliği gerekse büyüsüyle pek çok sanatçıya ilham vermiş bir şehir. Böyle bir kentte 250. sergimi açmak bana büyük mutluluk veriyor. İstanbullu sanatseverlerle, sanat yaşamım için bir dönüm noktası olarak değerlendirebileceğim bu sergi aracılığıyla buluşacak olmam ise beni son derece heyecanlandırıyor. Aynı zamanda, bu sergime destek veren tüm Türk dostlarıma da teşekkür etmek isterim.”


 • Yorumlar ve Derecelendirmeler:

  Dünyaca Ünlü Heykeltraş Roger Marion Türkiye`de!

  Herhangi bir yorum ve oylama yapılmadı, ilk yorumlayan ve oylayan siz olun.

  5

  Yorumda Görülecek İsminiz

  Doğrulama kodunu eksiksiz giriniz.ETKİNLİK TAKVİMİ