istanbul.net.tr Türkiyenin İlk Şehir Rehberi Sitesidir

Kritik

Cenk Erdem’in ”Yaz Köşesi”

Cenk Erdem’in ”Yaz Köşesi”

Nisan 6, 2017

Rap Devi CEZA
Türkiye’de RAP kültürü bu aralar özellikle sosyal medyada ve ekranda görünürlüğü artarak iyice coşarken, CEZA konserleri sırf hayranlarına büyük keyif olmakla kalmıyor bana kalırsa bu işi kralından öğrenmek için tüm gençlere harika bir davet oluyor.

Sizin Aşiyan'ınız neresi?

Sizin Aşiyan'ınız neresi?

Şubat 15, 2017Bihter Dinçel'in hem yazıp hem oynadığı tek kişilik oyunu Aşiyan, Beşiktaş'ın yeni cep sahnesi Ezop'un ilk prodüksiyonu. Aşiyan, 2016'nın Ekim ayında Ezop Sahne'de gösterime başladı ve hız kesmeden seyirciyle buluşmaya devam ediyor.
Bildiğimiz bedenin sonu

Bildiğimiz bedenin sonu

Kasım 4, 2016Bildiğimiz bedenin sonunda olsak da Le Breton’un kitabında vurguladığı gibi “Ne mutlu ki dünyanın tadını kaybetmeyecek kadar etten ve kemikteniz hâlâ.”
Baba, oğul ve kaybolan yazar

Baba, oğul ve kaybolan yazar

Kasım 4, 2016Kuşlar Yasına Gider’de Toptaş sadece “kelimeleri” değil, dilin kendisini yutmuş gibi duruyor. Zira karşımızda dille neredeyse hiç meşgul olmayan, dili sadece bir hikâye aktarımı aracına indirgemiş bir roman var
Puşkin’in gölgesinde

Puşkin’in gölgesinde

Kasım 4, 2016Sergey Dovlatov, karakterinin millî parkta yaşadıklarını mizahi bir dille anlatırken içini kemiren düşüncelere doğru yavaş yavaş yol alıyor. Elbette Puşkin’in gölgesinde...