Levis® Curve ID İle Kadınlar İçin Jean Tarihi Yeniden Yazılıyor

Tarihler: 14 Eylül 2010 Salı ~ 31 Ekim 2010 Pazar

Firma: Levis

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 14, 2010 ~ Eki 31, 2010

Levi’s® Curve ID İle Kadınlar İçin Jean Tarihi Yeniden Yazılıyor

Jean’in yaratıcısı Levi’s® “Kadınlar İçin Yepyeni Kalıplar” geliştirdi. Dünyanın dört bir yanındaki 60.000 kadının bedenini 3 boyutlu olarak tarayan Levi’s® tasarım ekibi, yoğun bir araştırmanın ardından Levi’s® Curve ID koleksiyonunu yarattı. Beden ölçüsü yerine beden şeklini dikkate alan Levi’s® Curve ID, jean dünyasını Slight Curve (Zarif Kıvrımlar), Demi Curve (Doğal Kıvrımlar) ve Bold Curve (Çarpıcı Kıvrımlar) adını taşıyan üç farklı kalıpla tanıştırıyor. Levi’s® Curve ID sayesinde artık jean’ler kadınların üzerine mükemmel bir şekilde oturuyor, jean tarihi yeniden yazılıyor...

GfK tarafından yapılan küresel bir araştırmaya göre, kadınların %95’i mükemmel kesimli jean pantolon olmadığına inanıyor. Araştırmanın ortaya koyduğu dikkat çekici daha başka sonuçlar da var. Örneğin, kadınların %87’si sahip olduklarına nazaran üstlerine daha iyi oturan jean’ler istiyor, yani giydikleri onları mutlu etmiyor. Sıkı durun; kadınların %54’ü satın alabilecekleri bir jean bulmadan önce en az on pantolon deniyor. Anlaşılan o ki, jean’ler üstlerine tam oturmadığı zaman kadınların çoğu kusuru kendisinde buluyor diyete başlıyor ya da kilo vermek için daha başka yöntemler deniyor. Ama artık kadınların jean’lerle ilgili hayal kırıklığı sona eriyor…

Jean’in yaratıcısı Levi’s®, kadınlar için yepyeni kalıplar yarattı. Kadınlar Levi’s® Curve ID koleksiyonu sayesinde “Bu jean tam benim için tasarlanmış” diyecekleri jean’lere kavuşuyor. Üzerinize sıkıca oturan, bacakları uzun gösteren, kalçaları dikleştiren ve bel kısmını kavrayan bir jean bulmak Levi’s® Curve ID sayesinde artık imkansız değil.

Levi’s® Curve ID, beden ölçüsü yerine beden şeklini dikkate alıyor ve Slight Curve (Zarif Kıvrımlar), Demi Curve (Doğal Kıvrımlar) ile Bold Curve (Çarpıcı Kıvrımlar) adını taşıyan üç farklı kalıbı jean dünyasıyla tanıştırıyor. Levi’s® Curve ID kalıpları dünya çapında 60.000 kadının bedenlerinin 3 boyutlu taramasını temel alan bu araştırma sürecinin ardından oluşturulmuş bulunuyor. Levi’s® tarafından gerçekleştirilen bu yenilikçi çalışma sayesinde kadınlar için yaratılan yepyeni kalıplar, jean tarihinde bir ilk anlamına geliyor. Kalıpların bir diğer özelliği ise (Levi’s® tarafından GfK’ya yaptırılan araştırmaya göre) dünyadaki kadınların %80’inin beden biçimlerini kapsaması. Bir diğer ifadeyle Levi’s® Curve ID kalıpları dünyada her 5 kadından 4’ünün üzerine tamı tamına, mükemmel şekilde oturacak bir kesime sahip.

Levi’s®’ın dünya genelindeki fit teknisyenleri, denim uzmanları ve stil liderlerinden oluşan tasarım ekibi, yapılan araştırmanın sonuçlarından yararlanarak kadınların jean hakkındaki düşüncelerini kökten değiştirecek Levi’s® Curve ID koleksiyonunu yaratmış bulunuyor. Günümüz kadınlarının gerçek beden yapılarına göre tasarlanmış farklı stil ve renklerdeki, jean’ler Levi’s® mağazalarında satışa sunuluyor. Levi’s® Curve ID koleksiyonundaki jean’lerin fiyatları Türkiye’de 109-179 TL aralığındadır.

Kadınlar artık bel çevrelerine göre tanımlanmıyor. Levi’s® Curve ID beden ölçüsü yerine beden şeklini esas alıyor. Levi’s®, kadınlar için jean’lerin tasarlanma biçimini bütünüyle baştan ele alarak jean tarihini yeniden yazıyor. Artık kadınlar yalnızca bel çevrelerine göre tanımlanmıyor. Beden ölçüsü yerine beden biçimini dikkate alan Levi’s® Curve ID kalıpları, kadınların üzerine mükemmel oturan jean’i sunuyor.

Slight Curve (Zarif Kıvrımlar) bele, basene ve baldırlara tam oturarak kıvrımlarınızı güzelleştiriyor. Kalçalara sıkı oturan bu kalıp ile jean’iniz artık asla belinizi sıkmayacak. Dar kesimi ile mükemmel bir görünüm kazandıran bu jean’in tam bir Levi’s® ikonu haline geleceğini daha bugünden söyleyebiliriz.
•Bel kısmı rahattır, belin yan kısmını sıkıştırmaz.
• Kalçayı öne çıkarır.
•Arka ceplerin pozisyonu mükemmel şekilde ayarlanmıştır.
•Kalçaya şekil verir, baldırı sarar, kalçaya ve baldıra tam oturur.

Demi Curve (Doğal Kıvrımlar) vücudun tüm kıvrımlarını sarıyor. Bel kısmına mükemmel bir görünüm kazandıran bu kalıp, dar (skinny), düz veya dar bot paça (skinny bootcut) olarak sunuluyor. Üstelik siyahlardan grilere, açık mavilerden koyu mavilere kadar uzanan birçok farklı yıkama çeşidine sahip bulunuyor. Belinize tam oturan jean’inizle bundan böyle dünya sizin için eskisinden çok daha rahat.
•Beli belirginleştirir.
•Mükemmel dikilmiş bel bandı sayesinde kıvrımları sarar.
•Kıvrımları güzel gösterir.
•Yan dikişler bedeni daha çekici hale getirir.
•Bacakları ince ve uzun gösterir.

Bold Curve (Çarpıcı Kıvrımlar) bedenin kıvrımlarının güzelliğini ortaya çıkarıyor ve gerçek kadın siluetini gözler önüne seriyor. Beli tam anlamıyla kavradığı için hiçbir boşluk bırakmadığı gibi, giyerken yukarı çekme ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Düz, dar ve dar bot paça seçenekleriyle sunulan bu kalıp, Levi’s®’ın premium yıkamalarının tüm çeşitlerini içeriyor. Jean giyerken belinizde boşluk olacak endişesi tam anlamıyla tarihe karışıyor.
•Kıvrımları öne çıkarır.
•Kavisli bel bandı sayesinde ince bir belin güzelliği ortaya çıkar.
•Beli tamamen sarar, boşluk bırakmaz.
•Arkadaki küçültülmüş cepler sayesinde kalçayı mükemmel gösterir.

Levis® Curve ID İle Kadınlar İçin Jean Tarihi Yeniden Yazılıyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT