Singer’in Bir Yastık Hikâyesi Sergisi

Tarihler: 06 Mayıs 2014 Salı ~ 11 Mayıs 2014 Pazar

Yer: Palladium Avm

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 6, 2014 ~ May 11, 2014

Dikiş makinesi denilince akla gelen ilk isim olan Singer, bu yıl Türkiye’deki 110. yılını kutluyor. Singer, bu özel yılı “Bir Yastığa Baş Koymak-Bir Yastık Hikâyesi” adını verdiği anlamlı bir sosyal sorumluluk projesi ile taçlandırıyor. Anadolu’nun geleneksel uzun yastıklarının; Muzaffer Çaha, Hakan Elyaban, Ahmet Eraslan, Vural Gökçaylı, Dilek Hanif, Cemil İpekçi, Sadık Kızılağaç, Yıldırım Mayruk, Faruk Saraç, Barbaros Şansal ve Zuhal Yorgancıoğlu gibi ülkemizin en önemli modacıları tarafından yeniden yorumlandığı Bir Yastık Hikâyesi Sergisi, 29 Nisan 2014 - 11 Mayıs 2014 tarihleri arasında Palladium Alışveriş Merkezi’nde sergileniyor.

Türkiye’nin 11 ünlü modacısından yastık tasarımları…
“Haute couture” alanında yüksek dikiş tekniğini yaşatan ülkemizin 11 ünlü modacısı tarafından hazırlanan yastık tasarımları; bazen bir ömrü, bazen bir ideali, bazen bir hayatı, evliliği ve her şeyden daha önemlisi aşkı simgelerken duygu dünyamızın kapılarını da aralıyor. Sergide Muzaffer Çaha, yin ve yang; Hakan Elyaban, aşkın sembolü gül; Ahmet Eraslan, gül ve diken; Vural Gökçaylı, aşkın ve ölümsüzlüğün adı olarak tanımladığı lale; Dilek Hanif, dantel temalı yastık tasarımları ile yer alıyor. Sadık Kızılağaç, tasarımında bir yastığa baş koymak için atılan ilk adımı vurgularken gelin ve damat figürleriyle dikkat çekiyor. Yıldırım Mayruk’un kadın vücudu şeklinde tasarladığı yastık, serginin en özel çalışmaları arasında. Zuhal Yorgancıoğlu, sarmaşık motifleri ile aşkı yastığa işlediği tasarımı ile sergiye farklı bir yorum getiriyor. Faruk Saraç, galaksi ve yıldızlarıyla kozmosu tasarımına taşıyor. Barbaros Şansal, tasarımında dikenli tellere takılan kuş tüylerine yer verirken Cemil İpekçi ise birçok kültürde farklı anlamlar taşıyan lotus motifli çalışması ile sergiye kendi yorumunu katıyor. Singer’in Bir Yastık Hikayesi Sergisi’ni, Palladium Alışveriş Merkezi’nde 29 Nisan’dan itibaren 11 Mayıs 2014 tarihine kadar görebilirsiniz.

Singer’den Anneler Günü’ne özel workshop…
Öte yandan Singer, Anneler Günü’nü de unutmuyor. Yine Palladium Alışveriş Merkezi’nde, 8 - 11 Mayıs 2014 tarihleri arasında Anneler Günü’ne özel bir workshop düzenleyecek olan Singer, annesine anlamlı bir hediye vermek isteyenleri bekliyor. Dikiş makineleri, kumaşlar ve gerekli tüm diğer malzemelerin Singer tarafından temin edileceği workshop’ta katılımcılar, anneleri için diledikleri her şeyi dikebilecek ve annelerine hediye edebilecekler. Yarışma konseptinde gerçekleşecek etkinlik sonunda seçilecek en yaratıcı fikir ise Singer’den büyük sürpriz hediyeler kazanacak. Yani katılımcılar annelerine hediye dikerken, kendileri de hediye kazanma şansı yakalayacaklar.

www.singer.com.tr

Annelergünü2014

Singer’in Bir Yastık Hikâyesi Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT