Etsuko Miyakoda ve Atilla Aldemir

Tarihler: 09 Mayıs 2013 Perşembe ~ 09 Mayıs 2013 Perşembe 20:00

Yer: Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat

Adres: Hakkı Yeten Cad. No:10 Dikilitaş Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 215 60 37

Web: http://http://www.fulyasanat.org

E Posta: info@fulyasanat.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 9, 2013 ~ May 9, 2013

Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat'ta 9 Mayıs 2013 Perşembe günü 20.00’de gerçekleşecek konserde ünlü piyanist Etsuko Miyakoda ve kemancı Atilla Aldemir çeşitli dönemlerden parçaları seslendirecekler.

Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat, müzikseverleri müziğin uluslararası düzeyde önemli isimleriyle buluşturmaya devam ediyor. Beşiktaş Belediyesi'nin 9 Mayıs 2013 tarihinde düzenleyeceği konserde piyanist Etsuko Miyakoda ve viyolonist Atilla Aldemir zengin bir program sunacaklar.

Konser, Fransız bestecisi César Franck'ın "Allegretto ben moderato", "Allegro", "Ben moderato: Recitative-Fantasia", "Allegretto poco mosso" sonatları ile başlayarak zenginleşecek.

Büyük İkili: Etsuko Miyakoda ve Atilla Aldemir

Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat konserinde, daha önce de beraber performans göstermiş olan iki önemli isim yer alıyor.

Japonya‘nın Osaka şehrinde doğan ve piyano çalışmalarına 6 yaşında başlayan Etsuko Miyakoda, daha sonra Kyoto’da Doshisha Women’s College of Liberal Arts Üniversitesi’nden mezun oldu. Bir süre Osaka‘da piyano dersleri veren Miyakoda, daha sonra piyano ve oda müziği eğitimi almak üzere Viyana Müzik Üniversitesi’ne kabul edildi. Prof. Eduard Mrazek ve Georg Ebert’in öğrencisi olduğu bu okuldan konser piyanistliği diploması ile mezun oldu.

Daha sonra Avusturya Lower Müzik Okulu’nda piyano dersleri veren sanatçı, 1992 yılında Viyana Müzik Üniversite’sinde piyano dersleri vermeye başladı. Japonya ve Avusturya’da birçok sanatçıyla birlikte konserler veren Miyakoda, Türkiye’deki ilk konserini yine aynı program ile geçtiğimiz mart ayında Istanbul’da Atilla Aldemir ile verdi. Miyakoda 2001 yılından bu yana Avusturya’da gerçekleşen Uluslararası Johannes Brahms Yarışması’nın resmi korrepetitörlüğünü yapıyor.

Atilla Aldemir ise keman ve viyola alanında kazandığı birçok uluslararası ödülle ismini duyurdu. Sanatçı 2011 Donizetti Müzik Ödülleri Yarışmasında “Yılın En İyi Yaylı Çalgılar Yorumcusu” seçildi. Aldemir için Ayla Erduran’ “Atilla sıradışı bir yetenek. Çalışındaki virtüöziteyi tutku, zerafet ve içten müzikalitesiyle bütünleştirebilen ender bir sanatçı” yorumunda bulundu. Camerata Salzburg, Orchestre National de Bordeaux, Orchestre National de Montpellier, Viyana Filarmonia, Viyana Oda Senfoni, Zagreb Filarmoni, Berlin Senfoni, Borusan Filarmoni, Bilkent Senfoni gibi orkestrala rve Türkiye’deki tüm Devlet Senfoni Orkestraları ile çalan; Rengim Gökmen, Gürer Aykal, Sascha Göztl ve Lawrence Foster gibi şeflerle performans gösteren Aldemir, 2011 yılında Donizetti Müzik Ödülleri tarafından “Yılın En İyi Yaylı Çalgılar Yorumcusu” seçildi. Sanatçı konserlerinde 1840 yapımı J.B.Vuillaume keman ve 1560 yapımı Zanetto Peregrino viyola kullanıyor.

Etsuko Miyakoda ve Atilla Aldemir

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT