Flüt ve Arp ile Fransız Müziğinde Yolculuk

Tarihler: 28 Nisan 2015 Salı ~ 28 Nisan 2015 Salı 20:00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi Küçük Salon

Ücret: Tam 34.00 TL Emekli-Öğrenci 19.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Bağdat Cad Haldun Taner Sok. No:11 Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 467 36 00 - 0216 467 25 68

Faks: 0216 386 09 33

Web: http://http://www.ckm.gen.tr

E Posta: info@ckm.gen.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 28, 2015 ~ Nis 28, 2015

Flütün ipeksi renginin ve arpın etkileyici tınısının virtüozları Nihan Atalay ve Yonca Atar, Debussy'den Fauré'ye Fransız müziğinin en güzel eserlerini 28 Nisan'da Caddebostan Kültür Merkezi'nde yorumlayacaklar.

Yonca Atar
İstanbul'da doğdu. Arp eğitimine 2002 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda İpek Mine Sonakın ile başladı. 2009 yılında BBC Senfoni Orkestrası'nın Türkiye'deki atölye çalışmalarında yer aldı. Sanatçı 2014 yılında Paris Konservatuvarı'nda Anne Ricquebourg'un öğrencisi oldu ve Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da Lubomir Pipkov Ulusal Müzik Okulu tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Genç Virtüözler Yarışması'nda birincilik ödülü aldı. Andrew Lawrence-King, Lavinia Meijer, Isabelle Moretti, Naoko Yoshino, Benoit Wery ve Jana Bouskova'nın ustalık sınıflarına katıldı. Atar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda asistan olarak eğitim vermektedir.

Nihan Atalay
İstanbul’da doğan sanatçı, flüt eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Prof. Mükerrem Berk ile başladı. 2002 yılında Fransız hükümetinin vermiş olduğu bursla Lyon Devlet Konservatuvarı'nı, İsviçre hükümetinin vermiş olduğu sanat bursuyla da 2005 yılında Lozan Konservatuvarı'nı birincilikle bitirdi. Cenevre Oda Müziği Orkestrası ve Cenevre Konservatuvarı'nda çalışmalarda bulundu. Uluslararası birçok ödüle sahip sanatçı, halen Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Yrd. Doç. olarak eğitim vermekte ve yurt içi-yurt dışı konserlerine devam etmektedir. 

Flüt ve Arp ile Fransız Müziğinde Yolculuk

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT