Mertol Demirelli

Tarihler: 04 Kasım 2014 Salı ~ 04 Kasım 2014 Salı 20:00

Yer: Akbank Sanat

Ücret: Tam 23.00 TL Öğrenci 13.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: İstiklal Cad. No:8,Beyoglu Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 35 00-01

Faks: 0212 245 12 28

Web: http://http://www.akbanksanat.com

E Posta: akbanksanat@akbank.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 4, 2014 ~ Kas 4, 2014

Mertol Demirelli 4 Kasım'da Akbank Sanat'ta sahnede...

1996 yılında Ankara’da doğdu. 4 yaşında amatör müzisyen babası ile müzik çalışmalarına başladı. Kamuran Gündemir ile 5 yaşında başladığı piyano derslerini aralıklarla 1,5 yıl sürdürdü. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu sınavını birincilikle kazandı ve burslu olarak Piyano Sanat Dalı’ na kabul edildi. Oya Ünler ile 4 yıl, Ersin Onay ile 1 yıl piyano, Orhun Orhon ile müzik teorisi ve kulak eğitimi, Turgut Pöğün, Orhun Orhon ve Onur Türkmen ile kompozisyon, Eda Özer ile keman çalıştı. Ekim 2010’da, Belçika’daki Queen Elisabeth Music Chapel’e burslu olarak kabul edildi, Abdel Rahman El Bacha ile 4 yıl çalıştı. Ekim 2014’ten itibaren, Maria J.Pires yönetiminde piyano çalışmalarını sürdürecektir.

6 yaşında ilk ödülünü aldı. 7 yaşında Sicilya’da düzenlenen 2003 IBLA Grand Prize’da çeşitli ödüllere layık görüldü. Bu yarışmaya katılıp ödül alanların verdiği konserler kapsamında; 2004 yılındaNewcastle (İngiltere), New York ve Arkansas-Little Rock (ABD) da, içlerinde Carnegie Hall, New York ve Arkansas Üniversiteleri’nin de bulunduğu yerlerde konserler verdi. 10 yaşında, 2006 Onay Sanat Piyano Güzellemesi 7-15 yaş kategorisinde birinci oldu.

2003’ ten bu yana, Anadolu, Bilkent, Boğaziçi, Hacettepe, İstanbul, İzzet Baysal, Yıldız Üniversiteleri’ nde, Akbank Piyano Günleri, Antalya Piyano Festivali, Mersin Müzik Festivali, Genç Klasikçiler Festivali’nde, Akbank Sanat, Borusan Müzik Evi, Ankara Lions Kulüpleri, Çankaya Belediyesi ÇSM, ÇEV, Pembe Köşk, TBMM, Türk Pediatri Kur.Der., Vehbi Koç Vakfı, VISA, Rus Büyükelçiliği, ÇocukKorosu Çalıştayı, TBB ve İstanbul Lisesi tarafından düzenlenen etkinliklerde çaldı. 2010’dan beri yaşadığı Belçika’da çeşitli mekanlarda konserler verdi.

Prof. Dr. İhsan Doğramacı’nın, içlerinde 2004 yılında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 2007 yılında İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Perez onurlarına verdiği davetlerin de olduğu çeşitli etkinliklerde çaldı. 2005 yılında Dışişleri Bakanlığı’nın daveti üzerine Ürdün (Amman), 2008 de Litvanya (Kaunas, Vilnius), İsviçre (Cenevre) ve Almanya (Münih)’de konserler verdi.2008 de Moskova’da Spivakov Festivali’nde, 2009 da Bratislava Yaz Kültür Festivali’nde Türkiye’yi temsilen çaldı. Kasım 2010 da Belçika Kraliyet Sarayı’nda bir dinleti sundu. Ekim 2012’de Vexin (Paris) Festivali’nde resital verdi.

7 Eylül 2011’de İstanbul ve 1 Ekim 2011’de Münih’ de, Cem Mansur yönetiminde TGFO ile, Liszt 1. Piyano Konçertosu’ nu çaldı. 17 Eylül 2011’de İstanbul’da, Queen Elisabeth Musical Voyage açılış konserinde, Jean-Claude Casadesus yönetiminde Varşova Senfoni Orkestrası ile birlikte, Mendelssohn’un Keman ve Piyano için Konçertosu’nu (Op.17) seslendirdi.

8 yaşında; Mozart’ın 11. ve 9 yaşında 12. Piyano Konçerto’larını, 10 yaşında; İstanbul Müzik Festivali 35. Yıl Açılış Konserinde İdil Biret ile birlikte, J.S.Bach’ın Do Minör İki Piyanolu Konçertosu’nu seslendirdi. 11 yaşında; Mozart'ın 23. Piyano Konçertosu’nu çaldı, Cenevre’de BM Binası’nda resital verdi. 12 yaşında Mozart’ın No.10 İki Piyanolu Konçertosu’nu Bankalar Birliği 50. Yıl Konseri’nde Hüseyin Sermet ile seslendirdi. Beethoven Üçlü Konçertosu’nu Münih’te çaldı. U. Cemal Erkin’ in Sinfonietta’sını piyanoya uyarladı. 13 yaşında Ferit Tüzün’ ün Esintiler’ini iki piyanoya uyarladı. 14 yaşında, 23 Mart 2011 de Mozart’ın Keman ve Piyano için Konçertosu (KV Anh. 56) Belçika ilk seslendirilişini yaptı. 15 yaşında, Liszt 1. Piyano Konçertosu’nu çaldığı Münih konseri sonrası kendisine “Almanya’ da Yılın Genç Sanatçısı” ödülü verildi. 17 yaşında, 9 Ekim 2013 de sezon açılışında CRR SO ile birlikte, Çaykovski 1. Piyano Konçertosu’nu çaldı.

Gülsin Onay, İdil Biret, Muhittin Demiriz, Edna Golandsky,DmitriBashkirov, Jean-Claude Vanden Eynden ve Oya Ünler’in Ustalık Sınıfları’na katıldı. Fazıl Say’ın Ayvalık ve Antalya konserlerinde sahne aldı.

Antalya, Bursa Bölge, Çukurova ve İstanbul DSO, Bilkent SO, Borusan İstanbul FO, CSO, Doğuş Çocuk SO, Eskişehir BBSO, Kaunas (Litvanya) SO, Valonya Kraliyet Oda (Belçika) gibi orkestralar ve Augustin Dumay, Gürer Aykal, Rengim Gökmen, Burak Tüzün, Ender Sakpınar, Işın Metin, İbrahim Yazıcı, Kevin Griffiths, Modestas Pitrenas ve Oğuzhan Kavruk gibi şeflerle çaldı.

Mertol Demirelli

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT