Yahya Dai Quartet

Tarihler: 17 Mart 2011 Perşembe ~ 17 Mart 2011 Perşembe - Saat: 22:00

Yer: Alt.

Ücret: 23,50 TL

Nereden Alınır: Biletix.com, Biletix Gişeleri, Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Alt.

Adres: İstiklal Cad. Tomtom Mah. Acara Sok. No:5/B Taksim, Beyoğlu İstanbul Adalar İstanbul

Telefon: 0212 244 85 67

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 17, 2011 ~ Mar 17, 2011

Saksafon, Flüt Yahya Dai
Tuşlular, Kürşat Deniz
Bas Ozan Musluoğlu
Davul Ediz Hafızoğlu

1963 Ankara doğumlu, 1974`de Soprano blokflüt ile başlıyan müzik hayatı 1981`de Alto saksafon ve ilerleyen yıllarda Tenor saksofon , Soprano saksafon, Bariton saksafon, Flüt ve EWI (elektrik nefesli enstruman ) ile devam etti. Ankara`da uzun bir dönem Tuna Ötenel ile birlikte çalıştı, Bilkent Üniversitesi bünyesinde açılan Caz Müziği bölümünün bir yıl öğrencisi oldu ve kısa bir süre Tomasz Szukalski (sax) ile çalışma fırsatı oldu . Kuruluşundan bu güne (1990) Asiaminor ile çalışmalarına devam ediyor, Ali Perret , Acid Trippin, Önder Focan, Janusz Sprot , Alan Ginter (Bas) ile bir çok çalışmalara katıldı. Bir dönem Ankara Büyük Şehir Belediyesi Kent Orkestrası `nda görev aldı. 1994 Yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde gerçekleştirilen Ankara Pop Grubu ve Hafif Müzik Konseri çalışmalarında yer aldı.Cumhurbaşkanligi Senfoni Orkestrasi `nın 30 Nisan 1994`teki konserine (Pariste bir Amerikalı) misafir sanatçı olarak katıldı. 1999 Yılında Lawrence, Butch, Morris`in, Conduction çalışmalarında yer aldı, Babylon `da düzenlenen performanslara katıldı. 1999 Yılı Ekim ayında Berlin , A - TRAIN , Caz Klübü`nde jam sesiona katıldı. 2000 Yılı Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında A.B.D .`de Mike Mcmullen ile çalıştı, Sacramento ve Sanfrancisco `da jam sesionlara katıldı. 2000 yılı Haziran ayında U.C. Davis`te düzenlenen World Music Fest `de Alper Yılmaz`la beraber yer aldı. 2000 yılı Temmuz ayında 5 . Mağusa Festivali`ne Asiaminor ile katıldı. Aşkın Arsunan, Ethno-Karma Project ve Erdal Kızılçay ile çalışmalarda bulundu , Cahit Berkay , Film Müzikleri projesine katıldı (2001). 2003 Mayısında Asiaminor ile New York Central Park `da Moon & Stars Project tarafından düzenlenen konserde çaldı.

10. Uluslararası İstanbul Caz Festivaline "Beck`s Big Band",
11. İstanbul Uluslararası İstanbul Festivaline Aşkın Arsunan ve "İstanbul Superband"
12. İstanbul Uluslararası İstanbul Festivaline "İstanbul Superband" ile katıldı.

2005`de Prag-Afyon kardeş festival uygulaması çerçevesinde Ayşe Tütüncü trio ile Prag Open Jazz Fest`te çaldı. Kurulduğundan bu güne Asiaminor ile Türkiye konserleri haricinde Almanya, Avusturya, İsviçre, İtalya, Macaristan, Yunanistan, Kıbrıs, İspanya ve A.B.D. de bir çok eyaletlerde konserler verdi.

uyarılar
18 yaş sınırı vardır.
Etkinlik mekanına kamera, fotoğraf makinası, ses cihazı vb. alınmayacaktır.
Organizasyon şirketi uygun görmediği kişileri bilet ücretini iade ederek etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.Yahya Dai Quartet

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT