30. Günümüz Sanatçıları İstanbul Sergisi

Tarihler: 06 Temmuz 2011 Çarşamba ~ 30 Temmuz 2011 Cumartesi

Yer: Akbank Sanat

Adres: İstiklal Cad. No:8 34435 Beyoğlu-İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 252 35 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 6, 2011 ~ Tem 30, 2011

Kendi alanında artık klasikleşmiş olan 30. Günümüz Sanatçıları İstanbul Sergisi, 6 Temmuz-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında Akbank Sanat’ta sanatseverlerle buluşuyor.

Her yıl aynı özellikleri koruyarak görsel sanatlar alanındaki değişimleri yakalayan ve yansıtan sergi, günümüz sanatçılarının üretimleri ve söylemlerinin izleyici ile buluşması, aynı zamanda çağdaş sanat alanında üretim yapan genç sanatçıların sanat ortamına katılması açısından önem taşıyor.

30. Günümüz Sanatçıları İstanbul Sergisi’nin seçici kurulu ve küratörleri Fulya Erdemci, Başak Şenova ve Arzu Yayıntaş, 200’e yakın başvuruyu işlerin niteliği, gündemi takip etmeleri, eleştirel bakış açısına sahip olmaları ve uygulanabilirliği açısından değerlendirdi. Değerlendirme sonucu İlgen Arzık, Mehmet Ali Boran, Ali Bozan, Baran Çağınlı, Mehmet Fahracı, Onur Gökmen, Hayal İncedoğan, Engin Konuklu, Can Kurucu, Ekin Onat, Birol Özer’den oluşan 11 sanatçının eserlerini Akbank Sanat Galerisi’nde kurguladıkları sergide bir araya getirdiler.

Serginin mekansal tasarımı, küratörlerin işleri ön plana çıkaran yaklaşımını imlerken, mimari müdahaleleri en aza indirerek, işler arasında mekansal bağlantılar kurmayı ve galeri mekanının kendi mimari özelliklerinden yararlanmayı hedefliyor.

30. Günümüz Sanatçıları İstanbul Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT