Cemil Güç Elma - Apple Heykel Sergisi

Tarihler: 11 Ocak 2012 Çarşamba ~ 11 Şubat 2012 Cumartesi

Yer: Galeri Selvin

Adres: Arnavutköy Dere Sok. No:3 Arnavutköy Beşiktaş İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 263 74 81

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 11, 2012 ~ Şub 11, 2012

Heyketıraş Cemil Güç 1974'da İstanbul’da doğdu. 2001'de Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi heykel bölümünden mezun oldu. İstanbul Maslak’taki kendi atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Katılmış olduğu Sempozyumlar • Uluslararası İstanbul Mermer Heykel Sempozyumu Ziyatin Nuriev ile birlikte çalıştı, 2003 • 1. Afyonkarahisar Merfes Mermer Heykel Sempozyumu, 2005 • 1. Ulusal Haluk Tezonar Heykel Sempozyumu, 2007 • 2. Uluslararası Beşiktaş Taş Heykel Sempozyumu İstanbul , 2009 • Karşıyaka Belediyesi 1. Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu 2010 • 10. Uluslararası Büyükçekmece Heykel Sempozyumu 2011

Cemil Güç’ün ’’ ELMA & APPLE ’’ adlı heykel sergisi izleyiciyi en yalın hali ile elmayı ve elmanın üzerinden zamanı/zamansızlığı düşünmek arasında bir yolculuğa çıkarıyor.Cemil Güç’ün mermer ve ahşap elmalarında saf ’’elma”olma halinin yanı sıra tarihsel akış içinde elmaya yüklenen tüm anlamların yansımalarını da bulmak mümkün. Hem çok tanıdık olan ama aynı zamanda da şaşırtıcı biçimde çekiciliği hiç azalmayan elma formu Cemil Güç’ün heykellerinde yeniden hayat buluyor ve masallardaki elma imgesinden mitolojiye, dini motiflerden günümüz dolaşımındaki elma imgesine kadar farklı çağrışım katmanları barındırıyor.

11 Ocak – 11 Şubat 2012 tarihleri arasına Cemil Güç’ün “Elma&Apple” isimli heykel sergisini Galeri Selvin’de görebilirsiniz.

selvincg@gmail.com
www.galeriselvin.com

Galerimiz Pazar günü hariç diğer günler 11:00 – 19:00 saatleri arasında açıktır.

Cemil Güç Elma - Apple Heykel Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT