Past, in Each of its Moments, be Citable

Past, in Each of its Moments, be Citable

Tarihler: 28 Mayıs 2016 Cumartesi ~ 17 Temmuz 2016 Pazar

Yer: DEPO / Tütün Deposu

Adres: Lüleci Hendek Cad. No:12 Tophane Beyoğlu İstanbul

Telefon: 02122923956

Web: http://www.depoistanbul.net

E Posta: depo@depoistanbul.net

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 28, 2016 ~ Tem 17, 2016

Walter Benjamin’in ‘Tarih Kavramı’na ilişkin İstanbul kentinde düzenlenen bir sergi

Küçük-büyük ayrımı yapmaksızın olayları anlatan tarihçi, geçmişte herhangi bir zamanda gerçekleşen bir olay, tarih için bir kayıp değildir gerçeğinin altını çiziyor. (Walter Benjamin: Tarih Kavramı Üzerine Tezler)

„Past, in Each of its Moments, be Citable – On Walter Benjamin‘s Concept of History in the City of Istanbul“ projesi, Türkiye’den altı, Almanya’dan beş sanatçıyı, Walter Benjamin’in ‘Tarih Kavramı Üzerine Tezler’ adlı metninin Istanbul’a uyarlanması üzerine davet ediyor.

Berlin’de yaşayan sanatçı Patrizia Bach tarafından hayata geçirilen proje dahilindeki sanatçılar, metinleri okumak, tartışmak ve tüm bunların üzerine yeni işler ve işbirlikleri oluşturmak üzere, Nisan 2015 den bu yana belirli aralıklarla bir araya gelmekte. Farklı sanat disiplinleri arasında enstalasyon, çizim, fotoğraf, tasarım, makina mühendisliği ve sanat ve siyasi aktivizm bulunuyor ve bu şekilde farklı bakış açılarından kent ile ilgili edinilen tarihi bulguların fragmanlarını ve yansımasını sergiliyor.

Sezgi Abali, Patrizia Bach, Dogu Cankaya, Juliane Eirich, Benjamin Maus, Lara Ögel, Cagri Saray, Elena Tezak, Andreas Töpfer ve Bilal Yilmaz sözde önemsiz olan ve ihmal edilenin arayışındalar. Kişisel tarihin yanı sıra, toplumsal tarihten alıntılar yapıyorlar, kimlik ve tüketime dair toplumsal ve bireysel ihtiyaçları araştırıyorlar, nesnelerin üretiminde el sanatlarını ve otomasyonu inceliyor ve kentin altyapılarına dair farklı yapılanmalara dikkat çekiyorlar.

Serginin açılışı 28 Mayıs tarihinde Depo, Istanbul’da gerçekleştirilecek ve 17 Haziran’a kadar ziyaret edilebilecek.

Sergi kapsamında gerçekleştirilecek çeşitli sunumlar ve yuvarlak masa toplantı programı hakkında bilgi için http://www.depoistanbul.net/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Proje destekçileri arasında Berlin Kültür Yönetimi, Depo, İstanbul, Halka İstanbul ve Goethe-Institut Istanbul bulunuyor.

Past, in Each of its Moments, be Citable

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT