Şaşkın Arı Kaybolunca - Çocuk Oyunu

Tarihler: 21 Nisan 2011 Perşembe ~ 21 Nisan 2011 Perşembe 21 Nisan Perşembe Saat: 10:30 ve 11:30 - Saat: 10:30

Yer: Müjdat Gezen Tiyatrosu

Ücret: 7,50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com ve Müjdat Gezen Tiyatrosu gişe

Adres: Osmanağa Mah. Kırtasiyeci Sok. No:46 Kadıköy İstanbul Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 449 59 52

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 21, 2011 ~ Nis 21, 2011

Orman fonunda geçen oyunda karakterler böceklerden oluştuğu için oyunun görüntüsü gerçeklikten uzak, fantastik daha çok çizgi film tadındadır. Önce Ağustos böceğini tanırız, yine şarkı söyleyip, tembellik yapar. Sonra Örümcek`i tanırız.

Örümcek, tembellik yaptığı için emrindeki Ağustos’a kızmaktadır. Kış için yiyecek toplamasını ya da birkaç “enayi böcek” bulup onlara toplatmasını söyleyip gider. Ağustos kara kara düşünürken karşısına, fırtınada kanatları zarar gören Arı çıkar. Arı sevimli saf ve çalışkandır. Saflığından Ağustos’un yardım önerisini kabul eder ve çalışırken Ağustos’un yardım etmemesine kızmaz.

Bir gün Ağustos ormanda şarkı söyleyip dolaşırken ve Arı da yiyecek toplarken karşılarına fırtınada evi dağılmış Karınca çıkar. O da Ağustos’un yalanlarına İnanıp yardım isteğini kabul eder ve dört elle iş yapmaya sarılırlar. Karınca hep bildiğimiz çalışkan karıncadır. Arı kadar şaşkın olmadığı için Ağustos’un yalanlarına inanmaz, Örümcek ve Ağustos’un kendilerinin kullanmasına karşı çıkar.

Örümcek ve Ağustos her ne kadar onları kaba kuvvetle korkutmaya çalışsalar da, Karınca ve Arı el ele vererek, zekâlarının da yardımıyla Örümcek ve Ağustos’u alt ederler. Bundan sonra Örümcek ve Ağustos’u da çalışmaları şartıyla affederler ve hepsi birlik olurlar.

“Birlikten kuvvet doğar” atasözü, “Şaşkın Arı Kaybolunca” adlı oyunun ana temasıdır. Bu temayı şarkı ve danslarla süsleyerek; hepimizin bildiği örümcek, ağustos böceği, arı ve karınca tipleri eşiliğinde tek perdelik oyunumuzla izleyicilerimizin karşınıza çıkardık.

Yazan/Yöneten: Polat İnangül
Şaşkın Arı Kaybolunca - Çocuk Oyunu

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT