Şişli Bilim Merkezi

Adres: Hakkı Yeten Cad. Polat Tower Yanı 18/A Fulya Şişli İstanbul

Telefon: 0212 266 00 46

Faks: 0212 266 00 46

Web: http://www.bilimmerkezi.org.tr

E Posta: info@bilimmerkezi.org.tr

Paylaş:

2 Yorum:

istanbul.net.tr Haziran 1, 2012

Bilim Merkezi 80’in üzerinde deney ünitesinin yer aldığı; fizik, kimya, matematik, geometri, biyoloji, mekanik, beyin, elektronik, uzay ve yanılsamalar alanlarıyla ilgili deney üniteleri aracılığıyla, ziyaretçilerinin bilimin ana dalları hakkında temel bilgilere sahip olmasını hedefleyen bir merkezdir.

Bilim Merkezi öğrenme şevkini, keşfetmenin mutluluğunu ve deney yapmanın heyecanını yaşatabilmek amacıyla aktif eğitim programlarına uygulama alanı yaratmaktadır. Aynı zamanda ziyaretçilerine bilimi sevdirmek, bilimsel düşünce becerisini yaygınlaştırarak onların merak duygusunu uyarmak ve bu sayede onlara gelişen teknolojileri benimsetmeyi hedeflemektedir.

Bilim Merkezi hedeflerine ulaşmak amacıyla, deprem ve yangın eğitim birimi, dev mikroskoplar, zeka oyunları, 20 milyon yıllık ağaç, planetaryum, kara delik, fizik üniteleri gibi çeşitli üniteler oluşturmuş ve bu üniteler; deneyler, internet eğitim programları, proje yarışmaları, toplantı ve konferanslarla desteklenmiştir.

Deney üniteleri arasında bulunan Yangın ve Deprem Eğitim Birimleri’nde, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’nin sertifikalı eğitmenleri tarafından verilen deprem ve yangın afetlerine hazırlık eğitimleri, ziyaretçilerin bu konulardaki bilgilerini pekiştirmektedir. Bir deprem simülatörünü de barındıran Bilim Merkezi’nde ziyaretçilerin; deprem öncesinde alınabilecek önlemler ve hazırlıklar hakkında bilgilendirilmesinin yanı sıra deprem simülasyon odasında gerçek bir deprem anını yaşayarak öğrenmeleri sağlanmaktadır. Eğitim programı kapsamında deprem anında oluşabilecek yangın ile ilgili olarak da bilgiler aktarılmaktadır.

Bilim Merkezi’nde ayrıca Enerji Ağacı deney birimi aracılığıyla yenilenebilir enerji konusunda eğitimler de verilmektedir. Buna ek olarak bu sene Bridgestone sponsorluğunda Bilim Merkezi bünyesine kazandırılmış olan ‘Güvenli Sürüş ve Yol Emniyeti’ temalı sergi alanı ile de ziyaretçilere güvenli sürüşün 8 sırrı ve daha fazlası uzman eğitmenler tarafından öğretilmektedir.

Ayda yaklaşık 8 bin kişi tarafından ziyaret edilen Bilim Merkezi; bilgi toplumu yaratmak, bilimsel düşünceyi aşılamak ve bilimi geniş kitlelere sevdirmek misyonunu gerçekleştirmek üzere bilim okulu, hafta sonu atölyeleri, sergiler, bilim şenliği, seminerler gibi aktiviteleri de hayata geçirmektedir.

Bilet Fiyatları
Tam-Öğrenci: 6 TL
10 kişi ve üzeri için randevu alınması rica olunur.

Bilim Merkezi, haftanın her günü 09.00 – 18.00 saatleri arasında gezilebilmekte ve rehberler eşliğinde uygulamalar yapılmaktadır.

Ziyaret Gün ve Saatleri:
Hafta içi ve Cumartesi 09.00-18.00 arası açıktır. Pazar günleri kapalıdır.

Şişli Bilim Merkezi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

ben okul ile gittim bence çok güzel bir yerdi.....
Şu an telefon numaralarına ulaşamıyoruz. Hala aktif haldemi acaba?
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
İstanbul Haritası İstanbul Fotoğrafları İstanbul Tarihi İstanbul Müzeleri Dini Mekanlar Tarihi Eserler Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT