Fatih Ormanı Mesire Yeri

5,0

Fatih Ormanı Mesire Yeri
Kategori:İstanbul Mesire Yerleri
Adres:Bahçeköy Sarıyer İstanbul


 • Orman sevgisiyle de tarihe geçen Fatih Sultan Mehmet'in adını taşıyan önemli bir mesire yeridir. Yerleşim merkezlerine çok yakın olması yanında 1500 dönüme yayılan gür ağaçları ve rekreasyon alanlarıyla günün her saati gezip görülebilir.

  Giriş bölümündeki kafeterya, güler yüzlü personeli ve nefis yiyecekleriyle sizleri ağırlayacaktır, istediğinizde ise ana yolu takiben ormanın derinliklerine inip oturma gruplarında kendinize iyi bir sofra kurabilirsiniz.

  Bisiklet tutkunlarının sıkça uğradığı Fatih Ormanı, giriş kısmının sol tarafındaki geniş çocuk bahçesiyle de aileler tarafından tercih edilmektedir.

  Ulaşım: Maslak Büyükdere Cd-Sarıyer Yolu üzerindeki Bahçeköy tabelası takip edilir.3 km den sonra sol taraftadır.Alt girişi ise,Şişli-Ayazağa yönündedir.


 • Yorumlar ve Derecelendirmeler: Tüm Yorumlar için tıklayınız

  Fatih Ormanı Mesire Yeri

  • muharrem

   birkacyil icinde böyle bir mesire yeri de kalmayacak gibi görünüyor. maslak 1453 projesiyle baslayan fatih ormani talani, park ormanin imara acilmasiyladevam edecek ve malesefki daha nice yandas insaat firmasina peskes cekilmeye devam edecektir. bu sebeple fatih ormani mesire yerine katledilmeden colukcocugunuzla gitmenizi ve dogayla basbasa kalmanizi tavsiye ediyorum...

   2014-09-01

  Toplam 1 yorum.

  5,0

  Yorumda Görülecek İsminiz

  Doğrulama kodunu eksiksiz giriniz.

 • Fatih Ormanı Mesire Yeri Haritadaki YeriETKİNLİK TAKVİMİ