Bıçak Islığı

Kitap En Yeniler Bıçak Islığı
Bıçak Islığı - Mesut Çiftci

Kategori: En Yeniler

Yazar: Mesut Çiftci

Kitap Türü: Roman

Yayınevi: İnkılâp Kitabevi

Basım Yılı: 2022

Sayfa Sayısı: 156

Dil: Türkçe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mayıs 18, 2022

Çıktıkları yolculukta sadece vicdanlarının sesini duymaya çalışanların romanı “Bıçak Islığı”, Mesut Çiftci’nin kaleminden İnkılâp Kitabevi imzasıyla edebiyat okurlarıyla buluşmak üzere raflardaki yerini aldı.

Yaşanılan hayatta, insanın başına ne gelirse gelsin önce vicdan rahatlığının önemsenmesi gerektiğini anlatan “Bıçak Islığı”, ikinci kitabıyla edebiyat dünyasında ismini belirginleştiren Mesut Çiftci’den okurlarının beğenisine sunuluyor. Modern edebiyatın özgün ve kaliteli eserlerini vermeye çalışan İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlanan “Bıçak Islığı”, günahlarla yaşanan değil pişmanlıklarla yaşanan bir ömrün boşa gittiğini anlatmak için çağrışımın gücü yüksek sözcüklere verilirken, bireylerin iç dünyası satırlara işleniyor.

Aşiyan Mezarlığı’nda bulunan bir bebek cesediyle başlayan roman, unutmak için karanlığın iyi bir yöntem olduğunu söylerken, anlatılmak istenenler mekan, zaman ve karakter bütünlüğü içinde veriliyor. İnsanın pusulası daima vicdanını göstermeli diyen “Bıçak Islığı”; Kostik, Leyla, Cinli ve Zehir gibi karakterler üzerinden yaratılan kurgu ve sorguladığı değerlerle ve kullandığı bilinç akışı, iç çözümleme gibi tekniklerle okurlarını yazınsal bir yolculuğa çıkarıyor.

Mesut Çiftci’nin, insan psikolojisini zaman kavramı üzerinden sorguladığı romanı, karanlık bir gece yarısıyla ruhun karanlıklarına, hissedilen korkulara ve kaçılan duygulara ses veriyor. Gurur duyacağımız şeyler yaptığımızda aydınlanan ruhumuza inat, iç huzursuzluğumuzun yarattığı karanlık ve kişinin kendi içinde kurduğu mahkeme, kullandığı modern anlatım teknikleriyle Çiftci’nin satırlarında nitelikli edebiyat okurlarını bulmayı bekliyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Kitaplar Yazarlar Yayınevleri Kitap Türleri En Yeniler E-Kitap Çok Okunanlar Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT