Carpe Diem

Carpe Diem - Sultan Tarlacı

Kategori: En Yeniler

Yazar: Sultan Tarlacı

Kitap Türü: Araştırma-İnceleme

Yayınevi: Destek Yayınları

Basım Yılı: 2024

Sayfa Sayısı: 440

Dil: Türkçe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haziran 21, 2024

Kader Çarkı kitabında Ömer Hayyam’ın biyografisini zamanının ruhu içinde ele almayı amaçlayan yazar Sultan Tarlacı, devam kitabı dediği Carpe Diem’de ise Ömer Hayyam’ın felsefesinin derin köklerine Fars dini, edebiyatı üzerinden ulaşmaya çalışırken, onu besleyen kadim kaynakları aramak üzere yola çıkıyor.

Kuşkusuz Ömer Hayyam da tüm insanlar gibi yaşadığı kültürün geçmişi, içinde bulunduğu zaman ve gelecekteki beklentileri içinde şekillenmiştir. Ömer’in etkisi, özellikle yeniden keşfi sonrasında bütün Batı felsefesi ve edebiyatı üzerine de derin bir etki oluşturmuş ve devrimci filozofların, şairlerin eserleri içinde kendine yer edinmiştir.

Yazar okura, kitabı okurken çıkacağı zihinsel yolculukta şairlerin şiirleri, ressamların resimleri, tiyatro oyunları ve filozofların cümlelerinde Ömer’i gizli ve açık bulacağını, aynı zamanda onun günümüzde devam eden düşünce dünyası, zihni ile temas kurmayı vaadediyor.

“Carpe Diem, Hayyam’ın çağların ötesine uzanan etkisinin ve zihin dünyasının yansımalarını da arama çabasıdır” diyen Tarlacı, uzun süren ve yoğun araştırmalarla, Ömer Hayyam hakkında şimdiye kadar yazılmamış Ömer Hayyam bakış açısını ve görünmeyen etkilerini okura ulaştırmayı hedefliyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Kitaplar Yazarlar Yayınevleri Kitap Türleri En Yeniler E-Kitap Çok Okunanlar Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT