Dünyayı Ben mi Kurtaracağım - Sosyal Etki Pusulası

Dünyayı Ben mi Kurtaracağım - Sosyal Etki Pusulası

Kitap En Yeniler Dünyayı Ben mi Kurtaracağım - Sosyal Etki Pusulası
Dünyayı Ben mi Kurtaracağım - Sosyal Etki Pusulası - Aylin Gezgüç

Kategori: En Yeniler

Yazar: Aylin Gezgüç

Kitap Türü: Bilim

Yayınevi: Doğan Kitap

Basım Yılı: 2021

Sayfa Sayısı: 272

Dil: Türkçe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nisan 21, 2021

Sürdürülebilirlik stratejilerinin geliştirilmesi, toplumsal cinsiyet eşitliği projelerinin tasarlanması ve sosyal etki ölçümlemesi konularında danışmanlık yapan, dünyanın daha iyi bir yer olabilmesi için pek çok çalışmaya gönüllü katkı sağlayan Aylin Gezgüç, yeni kitabı ile “4,5 milyar yaşındaki, yaklaşık olarak 1.082.841.310.000 metreküp hacmindeki dünyayı, tek başıma nasıl kurtarabilirim?” sorusunu kendine yöneltirken herkesin bir cevap bulması için rehberlik edip, yol gösteriyor.

“Pandemi sonrası dönemde bizi bekleyen ve belki de bizi zorladığında şifrelerini çözeceğimiz yeni bir yaşam biçimi beliriyor” diyen Aylin Gezgüç şöyle devam ediyor: “Yerin altını ve göğün üstünü çöpe buladıysak ve gezegende binlerce tür yok olmuş, 1 milyon tür de yok olma tehdidi altındaysa; iklim krizi, fırtına, sel ve kuraklıkla bize kendini görünür kılmaya çalışıyorsa; dünya nüfusu artarken insanlar tamamen gelirlerine göre anlamsızca ayrışıyorsa önemli gerçekle karşı karşıyayız. 20. yüzyıl ekonomi ve felsefesi bizi taşımıyor. Hayatlarımızın yeni düşünce ve ekonomi modelleri ile desteklenmesi gerekiyor. Bu kitap böyle zorlu bir dönemde hepimizi bir yolculuğa davet ederek kendi ihtiyaçlarımızdan başlamak suretiyle önce kendi içimize dönmemize yardım ediyor. Kitabın ilerleyen bölümleri ise gündelik olağan bir kahraman olarak hem kendimize hem de etrafımızdaki her şeye iyi olan döngüleri nasıl kurgulayabileceğimizi deneyimletiyor. Nasıl sistemler kurmalıyız ki, biz insan türü kendimizle birlikte diğer canlı ve cansız tüm varlıkları daha iyi ağırlayalım? Bu soruya yanıt bulmayı amaçlıyoruz.”

“Bireysel değil sosyal bilinç içinde yerküre üzerindeki bütünün hayrına çalışmak için gözümüzü açabiliriz. Her birimizin kendi etki alanımızda liderlik göstermemizin zamanı geldi” diyerek sözlerini sürdüren Aylin Gezgüç, “Bozduğumuz bu güzelim dünyayı fabrika ayarlarına getirmek ve bu çağa yakışır bir medeniyeti yaşamak için tek bir adres var: kendimiz” diyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Kitaplar Yazarlar Yayınevleri Kitap Türleri En Yeniler E-Kitap Çok Okunanlar Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT