Gamze Dar ile Yaratıcı Drama Çocuk

Tarihler: 16 Aralık 2017 Cumartesi ~ 16 Aralık 2017 Cumartesi 16 Aralık 2017 11:00

Yer: Asmalı Sahne

Ücret: - 395.50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Yemenici Abdüllatif Sok. Hoş Apt. No:9 Kat: 1 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0536 875 75 91 - 0532 574 45 57

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 16, 2017 ~ Ara 16, 2017
Gamze Dar ile Yaratıcı Drama Çocuk-Genç Oyunculuk Aölyesi, Asmalı Sahne'de!

"Geleceğimiz olan çocuklarımızın teknolojinin içine doğmuş olması, ilkel benliğinin dürtülerini sanal ekranlarla keşfetmesine neden oluyor. Oysa bizim onların yaşında ne bilgisayarlarımız ne de tabletlerimiz vardı. Bizim okulda okul bahçesinde ya da okul sonrası sokakta oynadığımız oyunlarımız vardı.

Teknolojinin katkısı tartışılmaz ama gerçek bir ortamda, gerçek arkadaşlarla oyun oynamanın, hem vücut hem de zekâ açısından katkısı yadsınamaz. Bu oyunlarla nasıl geliştiğimizi, biraz da taklit yoluyla gelecek günlerimize pratik yaptığımızı biz çok iyi biliyoruz. Oysa iletişimi (yanında olsa bile) arkadaşının tabletine ileti olarak yapan çocuklarımız, içine kapalı, asosyal, tek tip algı içerisinde yaratıcılıktan yoksun bir şekilde büyüyorlar.

Çocukken hatırladığım bize oyun oynamayı öğreten büyüklerimiz, abi, ablalarımız vardı. Şimdiyse büyük şehrin yaşama koşulları ve iş yoğunluğu yüzünden bu çokta mümkün olmuyor. Biz çocuklarınıza kendi yaş grubuna ait arkadaşları korunaklı bir mekanda sunarken onlara oyun oynamayı öğretmeyi hedefliyoruz. Ben Gamze Dar Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden 2010 yılından mezun olduğumdan beri çocuklarla oyun oynayarak onların farkındalığını geliştirip, ilişki kurma becerilerini kuvvetlendirerek, sanallıktan gerçekliğe, teoriden pratik yaşama adapte olmaları için uğraşıyorum.

Çocuklarımız geleceğimiz. Kendilerini tanımaları, başkalarıyla iletişim kurarak sevmeyi öğrenmeleri, iyi-güzel-doğru kavramlarını yorumlayarak sağlıklı bireyler olmaları adına bir adım atmak istiyoruz."

- Her cumartesi: 7-11 yaş 11:00-12:30 / 12-16 yaş 12:30-14:00

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT